← Література з питань права (за квітень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Батиргареєва В. С. Кримінологічна характеристика та запобігання злочинності осіб без визначеного місця проживання в Україні : монографія / Владислава Станіславівна Батиргареєва, Олеся Валеріївна Дубович ; Наук.-дослід. ін-т вивчення проблем злочинності ім. акад. В. В. Сташиса Нац. акад. прав. наук України. – Харків : Право, 2015. – 260, [1] с.

Анотація

Монографію присвячено кримінологічному аналізу злочинності осіб без визначеного місця проживання в Україні з метою створення відповідної характеристики даного виду злочинних проявів і розробки наукового обґрунтованих і практично здійснюваних заходів запобігання останнім. У роботі розкривається сутність явища бездомності, установлюється співвідношення з близькими до цього явища поняттями. Водночас розглянуто історичний аспект кримінально-правової боротьби з бездомністю, включаючи й зарубіжні країни. За результатами узагальнення значного обсягу емпіричного матеріалу встановлено характерні риси і властивості особи бездомного злочинця, проведено типологію  таких правопорушників, а також визначено специфіку причин та умов, що призвели до вчинення правопорушень.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних навчальних закладів і факультетів, працівників правоохоронних органів і суду, а також широкого загалу читачів, що цікавляться проблемами бездомності та злочинності бездомних осіб.