«Слова відважних» – перша збірка творів лауреатів Літературної премії м. Ірпеня

foto-1.jpg

Вийшла друком збірка творів перших лауреатів Літературної премії м. Ірпеня. Книжка називається «Слова Відважних». Збірку видано коштом товариства «Відважних», яке спонсорує премії. За розміром винагороди ця премія увійшла до першої трійки всеукраїнських літературних премій та є першою серед усіх приватних літературних премій в Україні.

foto-2.jpg

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року товариством «Відважних» та Інвестиційною радою міста Ірпеня. Мета конкурсу на цю премію – пошук нових авторів з метою їх мотивації до подальшої творчості. Премія має три номінації: проза, поезія та спеціальна премія для літератури для дітей.

На розгляд журі премії приймаються рукописи авторів, які до того часу не видали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Кожний лауреат отримує 50 тис. грн., а також можливість видати свою книжку. Загальний преміальний фонд складає понад 160 000 грн. щороку.

Премія є приватною та призначена саме для письменників-початківців. До аналізу творів, поданих на конкурс, залучено творчий колектив Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та членів Національної спілки письменників України.

foto-3.jpg

Слова Відважних : збірка / упоряд. Олександра Альбеар-РодрігесТатевік Акопян. – Кам'янець-Подільський : Друк. «Рута», 2021. – 398 с.

«Слова Відважних» – це збірка творів лауреатів першої Літературної премії Ірпеня, до неї увійшли твори трьох авторів: Юлії Шеко «Розділені навпіл» (номінація «Проза»), добірка віршів Юлії Григорук «Забинтований світ» (номінація «Поезія») та повість Олени Терещенко «Скринька королеви Анни» (спеціальна номінація «Література для дітей»).

Імена лауреатів премії були надруковані у № 8 (300) «Української літературної газети» та на сайті Національної спілки письменників України.

Запровадження номінації «Література для дітей» було пов’язане з тим, що Ірпінь – рідне місто відомого дитячого письменника, автора «Пригод Незнайка» Миколи Носова.

foto-4.png

«Ірпінь – місто, яке безперечно увійшло в історію українського красного письменства. У жодному українському місті, крім Ірпеня, немає стількох письменницьких об’єктів водночас. І ось Ірпінь відкрив ще одну письменницьку традицію, заснувавши Літературну премію Ірпеня. У часи скорочень видатків на культуру ця ініціатива є сміливим викликом для тих, хто традиційно «економить на культурі». Сподіваюся, що ця премія стане потужним стартом для багатьох нових імен в Українській літературі», – зазначив у своїй передмові до книжки Михайло Сидоржевський, голова Національної спілки письменників України.

«Товариство «Відважних» та Інвестиційна рада Ірпеня поставила собі завдання знайти в Україні авторів, які зможуть показати усьому світові, що письменник – це не маргінальний провінційний писака, який змушений працювати на трьох роботах, щоб видати свою першу, а іноді й єдину книгу. Переконані, що завдяки Літературній премії Ірпеня знайдемо в Україні поетів та письменників, чиї твори будуть перекладені десятками мов світу, а кращі видавництва стоятимуть у черзі до літературних агентів наших авторів, щоб за мільйони доларів чи євро викупити у них право видати їхні нові книги. Літературна премія Ірпеня буде щорічною, а з часом матиме найбільший преміальний фонд серед усіх премій Ірпеня та один із найбільших в Європі. Настав час відроджувати Українську Літературу. Інвестиції в письменництво в Україні будуть так само важливі та успішні, як і в будь-яку іншу сферу.  Чекаємо нових віршів та романів від письменників з усієї України», – йдеться у вступному слові Володимира Карплюка, голови оргкомітету Літературної премії Ірпеня, очільника Інвестиційної ради міста, СЕО товариства «Відважних».

foto-5.jpg 

Дебютна збірка є важливою ланкою у творчості кожного письменника, адже згуртовує докупи усі попередні надбання, що вважаються ключовими для молодого митця. Це непростий етап становлення стилю письма, віднайдення індивідуальних особливостей автора, а також усвідомлення поняття росту і відчуття, що ти не стоїш на місці, а рухаєшся у правильному напрямку.

У романі «Забинтований світ» Юлії Григорук йдеться про людину, котра за певних обставин потрапила у несприятливе середовище і зламалася в усіх сенсах цього слова. Але не зважаючи на всі несприятливі події, попри все і наперекір всьому, час гоїть рани, і Людина продовжує любити світ, залишатися собою та творити те, що їй до душі. Адже саме вона є володаркою свого життя і має повноцінне право розпоряджатися ним на свій розсуд.

Дія повісті «Скринька королеви Анни» відбувається у Франції XVII ст., в епоху «Трьох мушкетерів». Повість Олени Терещенко складається з двох частин: «Скринька королеви Анни» і «Таємниця Високого каменя», вони повязані між собою місцем та часом дії й головними героями.

Головні герої – ровесними сучасних дітлахів, переживаючи разом з ними карколомні пригоди, читач вчиться бути шляхетним, вірним дружбі, захищати слабких, не стояти осторонь у важку хвилину.

Чи може дев’ятирічний хлопчик стати гідним супротивником самого кардинала Рішельє? Якщо вже ти волею долі опинився втягнутим у дорослі політичні інтриги, то треба з честю виконати свою місію і врятувати друзів і близьких. Саме так чинить головний герой повісті Арман. І виходить переможцем, обвівши круг пальця великого кардинала.

Створено: 13.06.2022
Оновлено: 14.06.2022
Переглядів: 13244
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.