Українська культура за кордоном

foto-1.jpg

Українці, які перебувають за кордоном ведуть активну культурно-просвітницьку діяльність на підтримку нашої держави. На початку липня в різних країнах Європи відбулися наступні події.

У місті Загреб була започаткована українська бібліотека, що буде знаходитися в Українському домі в столиці Хорватії.

foto-2.jpg

Ініціатором створення бібліотеки стало товариство «Українська громада Загреба». Громада існує з 2007 року. Вона об’єднує представників української національної меншини заради збереження національної та культурної ідентичності. З лютого 2022 року члени товариства долучилися до надання допомоги вимушено переміщеним особам з України.

Нова бібліотека поки що має у своєму розпорядженні невелику кількість книжок українською мовою українських та іноземних авторів для дітей та дорослих. Українська громада Загреба отримала їх завдяки реалізації проєкту «Українська книжкова поличка» під патронатом Першої Леді України Олени  Зеленської спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Українським інститутом книги.

foto-3.jpg

Іншою подією став вечір української поезії у Римі. Захід відбувся в археологічному парку амфітеатру Колізею, який на один літній вечір став прихистком українських рим та витончених мелодій.

foto-4.jpg foto-5.jpg

Посольство України в Італії висловило щиру вдячність талановитим поетесам і музиканткам, а також організаторам за цей вечір мистецтва і підтримку нашої держави.

foto-6.jpg

Ще один культурний захід планується у Лондоні. Український проєкт Ukrainesque 12 липня проведе Ukrainian Poetry Night – вечір поезії, музики та творчості.

Проєкт Ukrainesque був нещодавно заснований у Великій Британії саме для організації та проведення літературних та музичних заходів, а також збору коштів для українських благодійних організацій.

Створено: 07.07.2023
Переглядів: 4253
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.