Події книжкового світу: фестивалі літа та осені 2023

foto-1.jpg

Пізнання та збагачення української культури сьогодні як ніколи має велике значення для кожного українця. Не дивлячись на війну, діячі культури тримають власний фронт, продовжуючи проводити різноманітні щорічні заходи та створюючи нові.

foto-2.jpg

З 14 по 16 липня у Вилкове, на Одещині, вперше відбудеться фестиваль української культури ВиделкаFEST. Його засновник місцевий житель Сергій Гнезділов, який з 2018 року служить у ЗСУ та веде активну громадську діяльність. Фестиваль присвячено українському кіно, літературі та музиці. У програмі заплановані зустрічі з письменниками Українського ПЕН, філософами й журналістами, дискусії на тему культури та суспільства під час війни, концерти за участі тріо «Мар'яничі», гурту «Пиріг і Батіг» та інших, а також покази кінофільмів «Бачення метелика», «Додому» та «Край Ріки». Докладніше про ВиделкаFEST можна дізнатися на їх фейсбук-сторінці.

foto-3.jpg

Іншим новим культурним заходом стане книжковий фестиваль Kyivbookfestival, який відбудеться у Києві з 8 по 10 вересня. Цією подією організатори прагнуть підтримати українські видавництва та сприяти їх більш тісному зв’язку із читачами. Пройде Kyivbookfestival під гаслом «Книга – це зброя». У заході планують взяти участь відомі видавництва: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА; АБУК; ArtHuss; Віват; Видавництво Старого Лева; Зелений Пес; Колесо Життя; Наш Формат; Ранок; Саміт-Книга; Фабула; Фоліо.

foto-4.jpg

Також, у вересні цього року у Чернівцях відбудеться ХІV Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Захід спирається на культурну спадщину міста, яке вважається таємною літературною столицею Європи. У Чернівцях жили й творили українські письменники Ольга Кобилянська і Юрій Федькович, німецькі поети Роза Ауслендер і Ґеорґ Дроздовський, румунський поет Міхай Емінеску, єврейські письменники Йозеф Бург, Елізер Штейнберґ, австрійський письменник Ґрегор фон Реццорі.

Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх зарубіжними колегами. Учасниками Meridian Czernowitz зазвичай стають відомі поети України, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Великобританії, США, Данії, Нідерландів, Люксембургу, Ліхтенштейну, Польщі, Румунії та інших країн.

Серед великого різноманіття культурних заходів кожна людина може обрати щось собі до смаку. А для тих, хто не має змоги чи не хоче їздити в інші міста завжди відкрита Одеська національна наукова бібліотека, яка рада запросити усіх любителів книжок взяти участь у конкурсі читацьких відгуків «Книголюб». Це може стати для кожного унікальним шансом проявити свої творчі здібності, а також долучитися до популяризації нових українських видань. Детальніше про участь у конкурсі дивіться за посиланням.

Створено: 14.07.2023
Переглядів: 4050
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.