Непрості книжкові новини липня

foto-1.jpg

За останній рік про війну в Україні було написано і опубліковано чимало книжок. Вітчизняні та іноземні автори продовжують писати та розкривати у своїх працях болючі події сучасності.

У липні в харківському видавництві «Майдан» вийшла книга «Тінь війни» журналіста і письменника Леоніда Логвиненка, до якої увійшли 23 поезії та близько 250 жанрових, репортажних і художніх світлин, які документують події війни. Тексти подані українською та англійською мовами.

foto-2.jpg

Леонід Логвиненко був свідком першого ракетного удару по Харкову 24 лютого 2022 року, руйнування Харківської ОДА й загибелі оборонців Харкова, затримання ворожих корегувальників вогню. Він часто виїздить на фронт, щоб побачити війну з окопів і траншей, кілька разів потрапляв під обстріли. Побачене та пережите було перетворено ним на поезії. Автор зазначає, що головною ідеєю книги є життя, яке втілене у портретах тих, хто бореться сьогодні заради майбутнього.

foto-3.jpg

Інше харківське видавництво «Віват» опублікувало українською мовою книгу відомого британського журналіста Люка Гардінґа «Вторгнення». 24 лютого 2022 року автор перебував у Києві. З перших днів війни він спілкувався з українцями, їздив у гарячі точки, фіксував свідчення та описував події, що відбувалися в Україні. Книга містить багато історій, серед яких історії активіста Анатолія Лози, який у Маріуполі потрапив до російського полону, 24-річного Володимира Чередниченка, страченого росіянами пострілом у голову в Бучі.

Директор видавництва «Віват» Юлія Орлова зазначає, що ця книжка написана не українцем і не для українців, але дає змогу подивитися на війну очима світу, побачити самих себе очима іноземців.

foto-4.jpg

Книжки про війну в Україні також пишуть і друкують за кордоном. У чеському видавництві Jota цього місяця вийшла книга «Україна: особисті свідчення та геополітичні причини російсько-української війни». Її автори – журналістка, шефредакторка LB.ua Соня Кошкіна, історик і культуролог Радомир Мокрик, чесько-канадська фотографиня Іва Зімова.

Книга була створена на замовлення видавництва. Це мозаїка людських історій, історій самих авторів, які разом складають єдину картину України 2022 року. Наразі книга доступна лише чеською мовою, переклад іншими мовами «залежить від видавництва».

Книжки про війну не обов’язково читати тим, хто переживає її тут і зараз. Ці книжки потрібні для тих, хто знаходиться далеко чи близько, для наших сучасників та майбутніх поколінь; для тих, хто не розуміє, але хоче дізнатися більше про війну. Бо це не просто слово, а найстрашніше і найболючіше, що може статися із людством.

Створено: 31.07.2023
Переглядів: 3670
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.