Як говорили про щастя у п’ятницю тринадцятого

logo-peas.jpg

Г Е Н Д Е Р Н І

С Т У Д І І

культурно-просвітницький
проект

logo-onnb.jpg

Одеська обласна Рада миру у співпраці з ОННБ ініціювали другу зустріч в рамках спільного культурно-просвітницького проекту Гендерні студії, яка відбулася 13 грудня в Одеській національній науковій бібліотеці. Відома телеведуча, бізнес-тренер, авторка майстер-класів і навчальних програм та блогер Маргарита Січкар презентувала свою нову книгу «ОСОБИСТА СПРАВА ЩАСЛИВОЇ ЛЮДИНИ».

Старовинний головний зал Бібліотеки готовий до містерії зимових свят. Ялинка мерехтить радісними вогниками, величний інтер’єр наповнює різдвяно-новорічна музика, яку знає й наспівує увесь світ – серед улюблених мелодій «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича (великий композитор народився саме 13 грудня).

Маргариту Січкар прийшло послухати чимало шанувальниць. Більшості авторка знайома з численних телепередач за її участі, дехто читав її книги – справжні бестселери за українськими мірками (з ними можна ознайомитись у фондах Бібліотеки). Наша гостя у захваті від побаченого у найстарішій книгозбірні України, тому зустріч розпочалася саме з теми книги та потрібності читання. 

Маргарита, чудова оповідачка, після нетривалого вступу запропонувала формат живого діалогу із залом, пообіцявши відповісти на усі запитання, зручні й не надто. Слова дотримала, хоча й виросла перед нею чималенька купка записок. Двогодинна розмова вдалася напрочуд  довірливою, час сплив непомітно. Харизмою та делікатним гумором Маргарита причарувала аудиторію, було напрочуд цікаво, йшлося про прочитані й написані книги, сім’ю, друзів, доброзичливо про чоловіків колишніх і майбутніх, виховання дітей, школу, стиль і образ, здоров’я, бізнес і вміння планувати, фемінізм, кулінарію, благодійність, футбол, котів, кульбабу, користь від надування мильних бульбашок і, звичайно ж, про щастя.

Поетичні рядки про щастя прочитали Олена Куклова та Світлана Лукіна.

А ось презентована книга. Як людину зустрічають по одежі, а проводжають по розуму, так і книгу зустрічають по обкладинці. «ОСОБИСТА СПРАВА ЩАСЛИВОЇ ЛЮДИНИ» має оригінальний дизайн, зроблена у вигляді потемнілої від часу папки «Особова справа», де поміщене фото авторки та занотовано, коли справу розпочато (дата народження Маргарити) і прямокутний штамп, про «5 таємниць», які ця загадкова папка містить. Як бачимо, культура діловодства витримана, кожна деталь має значення, стильна папка-книга навіть зав’язується на шовкові стрічки. То ж розв’яжімо їх та загляньмо, що всередині?

Книга призначена передусім для жіночої аудиторії, однак це не банальне дамське чтиво. Будете неабияк подивовані, бо у кожному з п’яти розділів, виділених різними кольорами,  частина сторінок чиста, чому так? Бо саме ви станете співавторкою цієї книги, адже лише ваша особиста справа - хочете ви бути щасливою, чи ні? Якщо визначились, читайте Маргариту, яка на сторінках книги неодмінно стане вашою доброю подругою та порадницею. Авторка пише напрочуд легко й доступно про складні речі, адже насправді це книга з психології, яку Маргарита студіює впродовж років і подає у популярній формі. Не переймайтеся, вона не наполягатиме, щоб ви кинули їсти й пити й виснажувати себе на тренажерах, аби одного ранку прокинутись «блондинкою з довгими ногами і  параметрами 90 х 60 х 90». Маргарита має більш амбітну ціль - щоб ви, залишаючись собою, неповторною та зі своїм «я», прокидались щасливою кожнісінького ранку.

«Я прокидаюся щасливою вранці, бо попереду мене чекає яскравий і насичений день, у якому є мої улюблені люди і мої улюблені проекти. І я вірю, якщо в мене вийшло все це поєднати і змінити своє життя, то у Вас теж вийде. Я вірю, щоб зробити щасливим когось, слід почати з себе. Ти не можеш зробити когось щасливим, якщо сам нещасний. Почніть із себе!», - радить Маргарита Січкар.

Книга спонукатиме вас замислитись На чистих її сторінках ви будете виконувати цікаві завдання, клеїти світлини, записувати свої думки, занотовувати власні кроки на шляху до щастя і воно неодмінно настане. Особливо, якщо таке бажання загадати 13 грудня на Андрія, коли за українською народною традицією відбуваються містичні речі, які можуть відкрити таємницю майбутнього.  78562885_10216351708721406_5295680133208735744_o-4.jpg

Маргарита Січкар подарувала Бібліотеці і підписала свою нову книгу «ОСОБИСТА СПРАВА ЩАСЛИВОЇ ЛЮДИНИ».

Зі словами подяки до авторки звернулася генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова:

«Щастя це велике чудо, велика магіяі і велика робота. Перші фрази під час сьогоднішньої зустрічі були саме про Бібліотеку - місце, яке зберігає не тільки книжки, але й ідеї та натхнення. П’ять мільйонів книг зберігаються в Бібліотеці, і тепер з’явилася нова часточка у цієї великої родини».

Ірина Бірюкова подарувала гості репродукцію світлини, знятої сто років тому, з зображенням Бібліотеки і запросила Маргариту Січкар відвідати Одесу в червні наступного року, на XXІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині».

«Гендерні Студії» – культурно-просвітницький проект, ініційований Одеською обласною Радою миру за підтримки Одеської національної наукової бібліотеки, який має за мету забезпечити підтримку та реалізацію виконання Україною зобов’язань щодо ключових міжнародних зобов’язань по забезпеченню гендерної рівності шляхом поширення об’єктивної інформації про ідеї гендерної рівності в суспільстві, подолання стереотипів та протидію фейкам, формувати гендерну свідомість та культуру широких верств суспільства.

ФОТОРЕПОРТАЖ

01-1.jpg imgp4775-1.jpg avtograf-1.jpg
imgp4796.jpg imgp4798.jpg imgp4803.jpg

Таміла Афансьєва

Олена Куклова

Світлана Лукіна

04.jpg 05.jpg
4.jpg 3.jpg

Читайте також:

Як говорили про щастя у п’ятницю тринадцятого

В Одессе открыли секреты дела счастливого человека / репортаж телеканалу "Круг" / 14.12.2019

Сторінка події у Фейсбуці (фото)

Створено: 16.12.2019
Оновлено: 07.09.2020
Переглядів: 880
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.