Культурно-просвітницький проект "Гендерні Студії". Анонс

logo-peas.jpg

Г Е Н Д Е Р Н І

С Т У Д І І

культурно-просвітницький
проект

logo-onnb.jpg

17 жовтня 2019 року
в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться презентація культурно-просвітницького проекту «Гендерні Студії»

«Гендерні Студії» –  ініційований Одеською обласною Радою миру у співпраці з Одеською національною науковою бібліотекою культурно-просвітницький проект, який має за мету забезпечити підтримку та реалізацію виконання Україною зобов’язань щодо ключових міжнародних зобов’язань по забезпеченню  гендерної рівності шляхом поширення об’єктивної інформації про ідеї гендерної рівності в суспільстві, подолання стереотипів та протидію фейкам, формувати гендерну свідомість та культуру широких верств суспільства тощо.

До участі у заході запрошені науковці, юристи, правозахисники, журналісти, представники органів влади та громадянського суспільства.

«Гендерні Студії» ініціюють організацію форумів, наукових конференцій, лекторіїв, дискусій, займаються видавничою діяльністю тощо з метою популяризації здобутків міждисциплінарних досліджень (соціології,  психології,  економіки, політології, педагогіки та інших наук), присвячених феномену статі в її соціальних вимірах.

Актуальність теми зумовлена тим, що ґендерні дослідження перебувають в серцевині сучасної гуманітаристики, впливають на всі ділянки сучасної культури, спричиняють істотні зміни світогляду.

sdg-contest2.jpg Гендерна рівність є однією з 17 глобальних цілей сталого розвитку, ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН та займає центральне місце у системі прав людини та серед цінностей Організації Об’єднаних Націй (ООН). Одним з фундаментальних принципів Статуту ООН, який було прийнято світовими лідерами у 1945 році, є «рівні права чоловіків та жінок», а також захист та просування прав жінок, як відповідальність кожної держави.
За останніми даними ПРООН (Програми розвитку ООН) Україна посідає 61 позицію серед 160 країн у Індексі гендерної рівності. Україна зобов’язалась до виконання ключових міжнародних зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності. Підписана у 2014 році Угода про Асоціацію між Україною та ЄС зобов’язує до гарантування рівних можливостей для жінок та чоловіків у сферах працевлаштування, освіти, навчання, економіки, у суспільстві та прийнятті рішень. Гендерна рівність закріплена у Конституції України. 30 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», де Ціллю №5 визначено забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат.

Час проведення:
12:00 17 жовтня 2019 року,
Музей книги Одеської національної наукової бібліотеки, вул. Пастера, 13.

Контактна особа: Володимир Геник, (048) 7232197

Створено: 10.10.2019
Оновлено: 07.09.2020
Переглядів: 1127
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.