Андрій Содомора отримав Львівську премію міста літератури ЮНЕСКО

Цьогорічним лауреатом Львівської премії міста літератури ЮНЕСКО став відомий перекладач Андрій Содомора. Про це повідомляється на сайті Львівської міської ради. 81-річного перекладача відзначено за переклад творів Гесіода «Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла». Лауреатові вручили статуетку та сертифікат на 150 тис. грн.

sodomora.jpg

«Сказати, що я зворушений – це майже нічого не сказати. Я ніколи не вирізняв себе серед колег і був би безмірно щасливий, коли б цю премію отримав кожен із тих, хто претендував на неї. Але так сталося, що обрали мене, то ж я щиро дякую громаді міста Львова, засновникам премії, членам журі та всім тим, хто мене щоденно підтримує», – сказав під час вручення Андрій Содомора.

Спецвідзнаку за побудування міжкультурних та міжлітературних мостів порозуміння журі премії вирішило розподілити між письменницею Катериною Калитко – за поетичну збірку «Бунар» – та перекладачкою Анною Вовченко – за переклад роману Джеффрі Євгенідіса «Середня стать». Їм вручили сертифікати на 25 тис. грн кожній.

 Участь у конкурсі взяли понад 70 видань, 12 із них потрапили до короткого списку премії.  Відтак дипломом фіналіста Львівської премії міста літератури ЮНЕСКО нагородили:

 Артема Чапая – за роман «The Ukraine»

Олесю Яремчук – за книжку «Наші інші. Історії українського різноманіття»

Андрія Павлишина – за переклад роману Яцека Дукая «Крига»

Андрія Маслюха – за переклад роману Арундаті Рой «Бог дрібниць»

Ганну Яновську – за переклад роману Аскольда Мельничука «Посол мертвих»

Андрія Содомору – за переклади творів Гесіода «Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла» та листів Плінія Молодшого

Анну Вовченко – за переклад роману Джеффрі Євгенідіса «Середня стать»

Наталю Іваничук – за переклад твору Гальфдана В. Фрайгова «Любий Габріелю»

Олександра Михеда – за переклад автобіографії Марини Абрамовіч «Пройти крізь стіни»

Катерину Калитко – за поетичну збірку «Бунар»

Анушавана Месропяна – за переклад збірки Бориса Єґіазаряна «Сорок джерел».

 До складу журі премії цього року увійшли відомі літературознавці й культурологи:  Ірина Старовойт, Олена Галета, Василь Кметь, Анастасія Левкова, Ганна Улюра.

Львів вже вдруге вручає премію Міста літератури ЮНЕСКО. Минулого року премію міста літератури ЮНЕСКО за роман «Нечуй. Немов. Небач» отримав Петро Яценко.

В нашій книгозбірні можна ознайомитись з деякими  виданнями вказаних авторів-лавреатів.

#ОННБ #ONNB #OdesaNatLibrary

Створено: 11.11.2019
Переглядів: 4897
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.