Володимира Кузика відзначили літературною премією

kuzyk.jpg

Поета, прозаїка, педагога, фольклориста, журналіста Володимира Кузика відзначили літературною премією імені Ірини Вільде за книгу новел «Двоє», повідомляє пресс-служба телеканалу Zik.
Володимир Кузик змальовує міських і сільських жителів: їхні почуття, настрої, роздуми. Щедро та яскраво описує він їх у своїй неповторній новелістиці, створює оригінальні образи міських і сільських характерників і простих людей, які тягнуться до сонячного світла й тепла свого єства. Оригінальні у своїй глибинній сутності, поліфонічні за психологічною точністю і пісенним озвученням долі його героїв зі сторінок книги переходять до наших сердець, які давно сумують за справжнім життям, що його прожили наші батьки та прадіди. Самобутній поет-лірик, у книзі «Двоє» Володимир Кузик виступає як витончений прозаїк у змалюванні людських характерів, доль, життєвих обставин буття у всій його різноманітності.
Пролунало багато схвальних відгуків про книгу з уст таких відомих українських письменників як Андрій Содомора, Віктор Палинський, Олександр Гордон, Марія Людкевич, Роман Горак, Богдан Чепурко, Зеновій Суходуб, Ігор Гургула, який виступав у ролі модератора, та інших учасників презентації. Письменники неодноразово відзначали, що такої елітарної прози про життя звичайних мешканців прикарпатського села дуже бракує українській літературі.
Володимир Кузик, розповідаючи про те, як народилася книга, зазначив, що Гуцульщина залишається у його душі завжди.
Поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, лауреат літературних премій і нагород Олександр Гордон, який написав передмову до книги, сказав, що такі новели - це зріз бачення життя прикарпатського села, яке у місті ми не знаємо і не розуміємо. Автор узяв це з життя. Його вміння говорити коротко, може не так страшно, як писав Стефаник, йде з народу, воно не є надуманим. У Віктора Палинського є чудова елітарна урбаністична проза, а Володимир Кузик – це зовсім інший пласт. В нього є і урбаністичні речі, але найживішими є речі, які він добре знає – про свої землі і людей. В українській літературі бракувало такої прози про людей від землі, а у Володимира Кузика це є», – сказав Олександр Гордон.
Вручаючи літературну премію імені Ірини Вільде, письменник Віктор Палинський наголосив, що лауреат цієї премії відповідає не лише за те, що він написав, але й за те, що ще напише. Він зазначив, що прозу Володимира Кузика можна порівняти з прозою Гната Хоткевича, Марка Черемшини, – не за масштабами творчості, а за мотивами.
Андрій Содомора також привітав Володимира Кузика за вміння автора побачити людину у єдності з природою і єдність людини з інструментом.


Справка. Всеукраїнську літературну премію імені Ірини Вільде заснувала Львівська обласна письменницька організація до 100-ліття від дня народження письменниці у 2007 році. Відтоді чимало літераторів удостювалося цієї відзнаки.

Створено: 15.07.2019
Переглядів: 4948
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.