Сергій Жадан отримав нагороду Вільгельма Телля-2019

Відомий країнський письменник Сергій Жадан отримав швейцарську нагороду Вільгельма Телля. Про це повідомляє “Читомо”.
Вільгельм Телль – легендарний національний герой Швейцарії, який жив наприкінці XIII — на початку XIV століття, борець за незалежність своєї країни від Австрійського герцогства та Священної Римської імперії. Нагорода Вільгельма Телля вручається за великий внесок у розбудову України, а також у зміцнення відносин між Україною і Швейцарією. Вручення відбулося на святкуванні Швейцарського вечора на честь від’їзду Посла Швейцарії в Україні пана Гійома Шойрера.
“Для мене було великою честю вручити Нагороду Вільгельма Телля 2019 Сергію Жадану у визнання його надзвичайної особистості та багатьох талантів і значний внесок у зміцнення наших відносин. У Швейцарії Сергія Жадана часто називають Габрієлем Гарсією Маркесом Європи”, – зазначив Посол Швейцарії Гійом Шойрер.
Зазначивши, що дуже цінує відносини між Швейцарією і Україною, Сергій Жадан підкреслив: «Ми різноманітна країна. Дехто вважає це недоліком, я вважаю це потенціалом. Ми один одного можемо багато чого навчити».
Коментуючи отримання нагороди, письменник зазначив: “На превеликий жаль, культура має не так багато можливостей. Особливо порівняно з політикою. Говорячи про стосунки між нашими країнами, про спільний європейський простір, ми говоримо і про спільні для нас цінності. Скажімо, про довіру та відповідальність”. Та додав, що залишається сподіватись “на людей доброї волі й тверезого глузду”.
Нагадаємо, що минулого року Жадан став лідером іноземних перекладів українських авторів за кордоном, та The New York Times внесла вірші Жадана до списку рекомендованих книжок.

ghadan-1.jpg

Створено: 15.07.2019
Оновлено: 01.11.2019
Переглядів: 5138
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.