“Мить піднесення”: розширення прав і привілеїв жінок

У квітні 2019 року вийшла дебютна книжка Мелінди Ґейтс “Мить піднесення: розширення прав і привілеїв жінок, що здатне змінити світ” (The Moment of Lift. How Empowering Women Changes the World). Ця книжка — це терміновий заклик до сміливості й рішучості, заклик до дії з розширення прав і можливостей жінок. Український переклад з англійської здійснено Іриною Павленко та виходить друком у липні 2019 року у видавництві BookChef, повідомляє сайт ТСН.
Протягом останніх двадцяти років Мелінда Ґейтс виконувала важливу місію — скрізь відшукувала людей із невідкладними потребами. На цьому шляху для неї стало очевидним одне: якщо хочеш піднесення суспільства, потрібно припинити принижувати жінок.
Мелінда Ґейтс — колишній менеджер Майкрософт, американський бізнесмен і філантроп, дружина відомого підприємця Білла Ґейтса Мелінда Гейтс якось сказала: «Коли ви будете висувати жінок на керівні пости, тоді ми зрушимо ситуацію з місця. Для цього нам всім досить чітко ставити питання і робити інвестиції, об'ємні інвестиції в жінок і дівчаток ».
У перші п'ятнадцять років свого існування благодійний Фонд Білла і Мелінди Ґейтс зробив значний внесок в боротьбу з поліомієлітом та малярією, в нові дослідження в галузі освіти. Однак в останні кілька років Мелінда Ґейтс стала найвпливовішою людиною на планеті, чиїм головним пріоритетом стала допомога жінкам і дівчаткам.

Уривок з книги.

…Подорожуючи країнами світу, я зустрілася з сотнями жінок, які бажали самі вирішувати, скільки дітей народити, та чи хотіли вони цього загалом, одначе не мали права вибору…
Уперше я замислилася над розширенням прав жінок, коли зацікавилася плануванням сім’ї. Згодом коло моїх інтересів збагатилося, але я швидко усвідомила, що недостатньо лише боротися за права жінок у плануванні сім’ї — або й за всі ті права, що я згадала вище. Я мала виступити на захист жінок загалом. Адже для того, щоб не боротися за кожен окремий привілей, а досягти глобального зрушення, треба, щоб права жінок і чоловіків нарешті урівнялися.
Ось таку науку я засвоїла від надзвичайних людей, з якими познайомлю й вас. Історії деяких з них рватимуть вам серце. Інші ж надихнуть на великі звершення. Я розповім про героїв, які побудували школи, врятували життя, припинили війни, боролися за права дівчат і змінили світ. Переконана, що, прочитавши ці історії, ви відчуєте піднесення, адже мене вони вразили до глибини душі…

melinda-5.jpg

Створено: 15.07.2019
Переглядів: 4877
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.