Книжковій палаті України 100 років!

На початку 2019 року виповнилось 100 років Книжковій палаті України, завдяки якій збереглися всі друковані видання з початку ХХ століття. Про це повідомляють Урядовий портал органів виконавчої влади України та Українська Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

kn_palata.jpg kn_palata2.jpg


Книжкова палата України - один з найстаріших закладів культури. 24 січня 1919 року Голова Ради Народних Міністрів Української Народної Республіки  В. Винниченко за поданням Міністра Народної освіти професора  І. Огієнка підписав документ про утворення Головної Книжної Палати в м. Києві як осередку, що реєструє і веде облік книжкових видань, а також їх науково опрацьовує. У зв’язку з політичними подіями на початку 20-х років минулого століття Головна Книжна Палата була переведена в м. Харків, де й продовжувалася обліково-реєстраційна і статистична робота у видавничій галузі. Згодом, 27 червня 1922 року, установу було реорганізовано в Українську книжкову палату. 
Це один з небагатьох закладів, якій був заснований не за радянської влади, а іменем Української Народної Республіки. Згідно з цією постановою всі друковані твори вирішено було реєструвати і зберігати безстроково. Цим Палата і займається до сьогоднішнього дня. 
Бібліографія, статистика, оперативна інформація про асортимент і кількість видань, що випускаються, підвищення освітнього, наукового та культурного рівня суспільства, забезпечення збереження документальної пам'яті України – основні завдання працівників Книжкової Палати Украіни, які щодня працюють над тим, щоб зберегти наш книжковий світ для нащадків.

Фонд Державного архіву друку Книжкової палати України налічує майже 14,5 млн одиниць зберігання — видань, випущених в Україні, починаючи з 1917 року. У 2008 році його внесено у Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання.

Тому Книжкова палата України - це не тільки національне книгосховище та наукова установа, але й історія  нашої країни.

 

 

Створено: 07.05.2019
Переглядів: 373
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.