Переможці Премії міста літератури ЮНЕСКО

premiya-mista-literaturi-yunesko.jpg

У Львові відбулася урочиста церемонія вручення Премії міста літератури ЮНЕСКО. Почесні члени журі визначились із фіналістами конкурсу. Ними стали:

  1. Михайло Слабошпицький за книгу спогадів «Протирання дзеркала. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури»;
  2. Маріанна Кіяновська за поетичну збірку «Бабин Яр. Голосами»;
  3. Петро Яценко за роман «Нечуй. Немов. Небач»;
  4. Наталка Сняданко за роман «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма»;
  5. Вікторія Амеліна за роман «Дім для дома»;
  6. Ярослава Стріха за переклад роману Кейт Аткінсон «Руїни Бога»;
  7. Павло Мигаль за переклад роману Філіпа Сендса «Східно-Західна вулиця»;
  8. Ольга Любарська за переклад роману Сільвії Плат «Під скляним ковпаком».

З поміж 70 авторів журі відзначили 8-ку кращих, котрі відзначені дипломами про участь. Головним лауреатом Премії обрали Петра Яценка за роман «Нечуй. Немов. Небач». Автора нагороджено статуеткою та сертифікатом на 150 тисяч грн. Також журі вирішили відзначити кращих перекладачів. Ними стали Ярослава Стріха (за переклад роману Кейт Аткінсон «Руїни бога») та Ольга Любарська (за переклад роману Сильвії Платт «Під скляним ковпаком»). Їх нагороджено грошовими сертифікатами по 25 тис грн для кожної авторки. Про це повідомляється на сайті Львівської міської ради.

Премія міста літератури ЮНЕСКО — це щорічна всеукраїнська літературна премія, що присуджується автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, що вперше опублікований українською мовою. Премія створена Львівською міською радою. Вона заснована для вшанування і надання суспільного резонансу творам сучасної літератури, які артикулюють цінності людяності і будують мости порозуміння, підтримують свободу слова та самовираження, сприяють міжкультурній комунікації та вихованню толерантності.

 

Створено: 17.12.2018
Переглядів: 240
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.