Україна і Франкфуртський книжковий ярмарок 2018

4-frankfurts_kij_knizhkovij_yarmarok_2018.jpg

10 жовтня 2018 р. у німецькому Франкфурті розпочалась книжкова виставка, яка бере свій початок ледь не з середини XV століття як локальна книжкова подія, а сьогодні вона є одним із ключових дійств міжнародного книжкового ринку. Протягом п’яти днів письменники, критики, видавці, ентузіасти культури обговорювали найбільш актуальні теми та презентації нових видань. Всього власну книжкову продукцію представили 102 країни, гасло цьогорічного ярмарку – «Ідеї, що рухають світ». Цьогоріч почесним гостем ярмарку була Грузія, біля стенду якої зосереджена чи не найбільша кількість видавців та гостей цієї книжкової події. 

На українському стенді «Senses of Ukraine («Відчути Україну») можна було знайти книжки з 16 видавництв, наприклад «Видавництво Старого Лева», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Фонтан Казок», «Наш Формат», «Брайт Букс» та ін. Тут були представлені найяскравіші видання для дорослих і дітей, створені українськими авторами й ілюстраторами та видані українськими видавцями. Також відбувалися знайомства з іноземними творами та їхніми авторами, велись перемовини з видавцями з різних куточків планети, підписувались контракти, продавалися і купувалися права на книжки.

Окрім того, на українському стенді усі охочі мали змогу прослухати аудіозаписи таких авторів як Наталка Сняданко, Сергій Жадан, Андрій Курков, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Катерина Калито, Тарас Прохасько, Вікторія Амеліна.

Чи не найголовніший акцент був зроблений на представленні світові українських ілюстраторів. Так, елементом дизайну українського стенду були помітні репродукції робіт відомих митців, а Український інститут книги створив каталог, на сторінках якого представлені визначні роботи українських митців – свого роду короткий екскурс у сучасну українську ілюстрацію.

Створено: 16.10.2018
Переглядів: 252
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.