Альтернатива Нобелівській премії

nobelivs_ka_premiya.jpg

Після того, як Шведська академія скасувала цьогорічне присудження найвідомішої відзнаки в галузі літератури – Нобелівської премії, група шведських діячів культури зібралася разом, аби заснувати власну версію найпрестижнішої літературної нагороди у світі. Більше 100 письменників, акторів, журналістів та інших діячів сформували Нову Академію, яка і вручатиме нову нагороду в той же час, що і Нобелівська премія. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The Guardian.

Нова Академія запрошує всіх шведських бібліотекарів номінувати авторів, які боротимуться за перемогу. Також пропозиції кандидатів можуть надходити з будь-якої точки світу: письменники повинні мати щонайменше дві опубліковані книжки, одна з яких видана за останні 10 років. На відміну від Нобелівської премії, спрямованої відзначити «найвидатнішу роботу», Нова Академія шукатиме письменників, які розповіли історію про «людей у світі».

Отримавши перелік номінантів, Нова Академія розпочне публічне голосування, а згодом журі обере переможця з чотирьох найпопулярніших за результатами опитування авторів.  

11 грудня, після урочистого нагородження переможця Нову Академію розпустять. Натомість очікують, що 2019 року Шведська академія оголосить одразу двох лауреатів Нобелівської премії.

Створено: 10.07.2018
Переглядів: 265
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.