Букерівська премія: найкраща книжка за 50 років

anglijs_kij_pacient.jpg

Премію «Золотий Букер», що вручається за найкращу книжку за всі 50 років існування нагороди, отримав роман «Англійський пацієнт» Майкла Ондатже. Про це повідомляє офіційний сайт премії.

Переможця визначило народне голосування, яке тривало до 25-го червня на сайті премії.

Також до списку фіналістів потрапили:

  1.  «У вільній державі», Відьядхар Сураджпрасад Найпол (V. S. Naipaul, In a Free State)
  2. «Місячний тигр», Пенелопа Лайвлі (Penelope Lively, Moon Tiger)
  3. «Вовча зала», Хилари Мантел (Hilary Mantel, Wolf Hall)
  4. «Лінкольн в Бардо», Джордж Сондерс (George Saunders, Lincoln in the Bardo).

Майкл Ондатже, (Philip Michael Ondaatje), канадський прозаїк і поет, що народився в Шрі-Ланці. «Англійський пацієнт» його найвідоміший роман. книжка була відзначена Букерівською премією 1992 року, а пізніше й екранізовано. В 1996 році фільм був висунутий на отримання премії «Оскар» в 12 номінаціях і отримав премії в 9 із них, в тому числі нагороду за «Найкращий фільм». З книгою на мові оригіналу можна ознайомитись у відділі нашої бібліотеки «Вікно в Америку» («Window on America»).

Букерівська премія (офіційна назва премії — The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала однією з провідних в галузі літератури. Спочатку премія присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу. Раніше повідомлялося, що з нагоди 50-річчя Букерівської премії, буде присуджено спеціальну відзнаку — The Golden Man Booker Prize. 

Створено: 10.07.2018
Переглядів: 208© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.