Ольга Токарчук отримала Міжнародну Букерівську премію

olga-tokarchuk-otrimala-mizhnarodnu-bukerivsku-premiyu.jpg

Стало відоме ім’я цьогорічного переможця однієї з найпрестижніших нагород в галузі літератури – Міжнародної Букерівської премії. У 2018-му ним стала польська письменниця Ольга Токарчук, яку журі відзначило за її роман «Бігуни» (Flights). Про це повідомляється на офіційному сайті премії.

Ольга Токарчук — польська письменниця, есеїстка, авторка сценаріїв. Виросла у м. Сулехув, в родині вихідців з України. Закінчила факультет психології у Варшавському університеті. Нагороджена численними преміями, зокрема премією Польського товариства книговидавців, премією фундації ім. Костельських, «Паспортом» журналу «Політика».

Роман вийшов на початку жовтня 2007-го. Над ним письменниця працювала три роки. 5 жовтня 2008 року Токарчук отримала за цей роман премію «Ніке». Також книжка перемогла у рейтингу читачів. 2011-го у видавництві «Фоліо» «Бігуни» вийшли українською в перекладі Остапа Сливинського. З нею можна ознайомитись у нашій бібліотеці.

Книжка була перекладена англійською Дженніфер Крофт та видана «Fitzcarraldo Editions». Тож грошову винагороду у розмірі 50  тисяч доларів розділять між собою Ольга Токарчук та Дженніфер Крофт. 

Міжнародну Букерівську премію присуджують щороку за книжку, перекладену англійською мовою і видану у Британії. За нагороду можуть змагатися як автори романів, так і збірок новел. Премія у 50 тис. фунтів стерлінгів ділиться порівну між автором і перекладачем книжки-переможниці.

Створено: 29.05.2018
Останнє оновлення: 31.05.2018
Переглядів: 174© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.