Букерівська премія назвала 5 найкращих книжок за 50 років

bukerivska-premiya-nazvala-5-najkrashih-knizhok-za-50-rokiv.jpg

Комітет Букерівської премії оголосив короткий список претендентів на здобуття «Золотого Букера», що вручається за найкращу книжку за всі 50 років існування нагороди. Про це повідомляє офіційний сайт премії.

Жюрі, до складу якого входять письменники Роберт Маккрам, Камілла Шамсі, Лемн Сіссей, Холлі Макниш, а також радиоведучий Саймон Майо, вибрали 5 фіналістів: 

  1. «У вільній державі», Відьядхар Сураджпрасад Найпол (V. S. Naipaul, In a Free State)
  2. «Місячний тигр», Пенелопа Лайвлі (Penelope Lively, Moon Tiger)
  3. «Англійський пацієнт», Майкл Ондатже (Michael Ondaatje, The English Patient)
  4. «Вовча зала», Хилари Мантел (Hilary Mantel, Wolf Hall)
  5. «Лінкольн в Бардо», Джордж Сондерс (George Saunders, Lincoln in the Bardo).

 Переможця визначить народне голосування. На сайті премії можна проголосувати за ці книжки до 25 червня. Лауреата назвуть 8 липня на фестивалі, присвяченому 50-літньому ювілею премії.

Букерівська премія (The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. Спочатку премія присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською мовою. З 2014 року на нагороду можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.

Нагадаємо, що Книжкою-переможницею цьогорічної Міжнародної Букерівської премії став роман «Бігуни» («Flights») польської письменниці Ольги Токарчук.

Створено: 29.05.2018
Переглядів: 173© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.