«Нова ґенерація» і мистецький модернізм в Україні

nova_generaciya.jpg

Видавництво «Родовід» відкрило передплату на книгу «Нова ґенерація» і мистецький модернізм в Україні», яка вийде друком у квітні 2018 р.

Це перший переклад англомовної монографії професора університету штату Огайо Мирослави Мудрак (The New Generation and Artistic Modernism in the Ukraine. – Ann Arbor : UMI Research Press, 1986), яку вона значно розширила й доопрацювала.

В передмові доктор мистецтвознавства Георгій Коваленко, пише, що це єдине аналітичне дослідження «українського авангарду в пластичних мистецтвах», яке анітрохи на застаріло на цей час.

«Нова́ ґенера́ція» — літературне і мистецьке угрупування кінця 1920- середини 1930-х років в яке входили письменники та художники Гео Шкурупій, Дмитро Бузько, Олекса Влизько, Михайль Семенко, Анатолій Петрицькій та багато інших. Більшість з них, митців Розстріляного Відродження, була знищена наприкінці 1930-х років.

Їх творчий доробок у свій час найшов відображення у журналі з такою ж назвою, який виходів у Харкові під редакцією Михайля Семенка з жовтня 1927 до грудня 1930 року. З комплектом часопису можна ознайомитись в нашій бібліотеці (шифр зберігання - XVIII 6085).

 

Фото з сайта видавництва «Родовід»

Створено: 22.03.2018
Останнє оновлення: 23.03.2018
Переглядів: 227© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.