Про присудження Націо­нальної премії України імені Тараса Шевченка

logo.jpg

Підписано  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №143/2024 "Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка".

На підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Національну премію України імені Тараса Шевченка 2024 року присуджено:

- поетові ЛАЗУТКІНУ Дмитру Михайловичу — за книгу поезій «Закладка»;
- поетесі ЧОРНОГУЗ Ярині Ярославівні — за книгу поезій «[dasein: оборона присутності]»;
- журналістам: МАЛОЛЄТЦІ Євгену Костянтиновичу, ЧЕРНОВУ Мстиславу Андрійовичу, СТЕПАНЕНКО Василисі Іллівні — за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм «20 днів у Маріуполі»);
- художникові ЄРМОЛЕНКУ Андрію Івановичу — за серію художніх робіт «Ukrainian resistance // Український опір»;
- артистці ДЖАМАЛАДІНОВІЙ Сусані Алімівні (Джамалі) — за альбом «Qirim»;
- композиторці ЦЕПКОЛЕНКО Кармеллі Семенівні — за кантати «Читаючи історію» за поезією Оксани Забужко, «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки та контрабасу, Симфонію № 5;
- режисерові-постановнику УРИВСЬКОМУ Івану Сергійовичу,  художниці-постановниці ОВСІЙЧУК Тетяні Володимирівні, хормейстерці КАРПЕНКО Сусанні Євгеніївні — за виставу «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Вручення премій відбулося 9 березня у Національному академічному театрі опери та балету України імені Т.Г. Шевченка.

Створено: 10.03.2024
Переглядів: 767
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.