Усиновлення в умовах воєнного стану

foto-1.jpg

У рамках програми «Інформаційно-контактного центру правової допомоги», що здійснює ОННБ у співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області, 26 січня в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1), відбулась лекція консультанта, головного юриста Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Катерини Булаткіної на тему «Усиновлення в умовах воєнного стану».

На жаль, війна залишає тисячі українських дітей без батьківської опіки. Безумовно, легше пережити всі жахи російського вторгнення у повноцінній люблячій родині. Щоб не позбавляти малюків такого шансу, уряд встановив певні особливості процедури усиновлення під час дії воєнного стану.

Усиновити дитину, яка перебуває на території України в умовах воєнного стану, можливо. Усиновлення провадиться в тих регіонах, де нема воєнних дій та працюють державні органи влади України, а також стосовно тих дітей, обставини життя батьків та інших родичів яких є можливість встановити.

З початком повномасштабного вторгнення процедура усиновлення була призупинена через те, що державні органи не мали змоги функціонувати належним чином, а це унеможливлювало як підготовку потрібних документів, так і саму процедуру. Але наразі усиновлення в Україні відновлено.

Під час лекції, були обговорені питання пов'язані з усиновленням в Україні : Чи змінився процес усиновлення в умовах воєнного стану?; З чого потрібно починати?; Хто має переважне право на усиновлення дитини?; Чи можна усиновити дітей, які постраждали від війни?; На яких територіях  можливе усиновлення тощо.

 

Більш детальну інформацію можливо отримати з офіційних матеріалів Верховної Ради України та на сайті «Безоплатної правової допомоги в Україні».

 

Нормативно - правова база:

Усиновлення в Україні відбувається на загальних підставах, з урахуванням норм національного законодавства

Про внесення зміни до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо цифровізації процесів влаштування дітей у сімейні форми виховання

Мінсоцполітики: Бажаючі взяти дитину на виховання у сім’ю зможуть подати необхідні документи онлайн

 

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань, звертайтеся до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області:

Адреса: вул. Льва Толстого, 6, м. Одеса, 65023, Україна

Контактний телефон: 0891-20-00-74, (048) 726-22-23

Факс: 044/2480009 5211

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213103

Електронна адреса:  office.odesa@legalaid.od.ua

 

 

Створено: 26.01.2023
Переглядів: 498
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.