Обережно! Кібершахраї.

1.jpg 2-2.jpg


24 січня
у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад.Філатова, 1), в рамках Цифрового лекторію, відбулася лекція «Обережно! Кібершахраї».

Лекція організована для студентів Університету третього покоління, який діє при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київського району міста Одеси, де вони отримали не лише нові знання, а й буклети про кібершахрайство з практичними порадами.

Під час лекції переглянули освітній серіал на платформі «Дія. Цифрова освіта», де було висвітлено такі питання: як відновити номер телефону, якщо віддалено замінили сім-карту; що робити в разі втрати гаджета; які державні органи можуть допомогти; захист приватних даних; як розпізнавати фішинг та виявити фішингове повідомлення; як розпізнати різні сценарії зловмисників та вберегти персональну інформацію.

Зі стрімким розвитком технологій та впровадженням їх у повсякденне життя дедалі більше конфіденційної інформації зберігається на мобільних пристроях. Кібершахрайство з сім-картою стає поширеною проблемою, адже жертвою може стати будь-хто – від звичайних громадян до власників компаній.

Кібершахрайство – це зловживання довірою в кіберпросторі: викрадання паролів, розсилка інформації під ім’ям іншої особи тощо. Кібершахрайство має безліч різновидів, наприклад, телефонне шахрайство, пов’язане з виманюванням реквізитів банківських карток або іншої конфіденційної інформації, спонуканням до переказу коштів на картку злодіїв. Найчастіше використовується для заволодіння коштами на банківських рахунках жертв. Також може застосовуватись для проникнення до інформаційних систем приватних або державних установ, крадіжки конфіденційної інформації.

Нікому ніколи не розголошуймо свої персональні дані ‒ не попадаймося на гачок «телефонних рибалок».

#cyfralib2023

3-1.jpg 6.jpg 7.jpg 9.jpg
5-1.jpg 8.jpg 10.jpg 11.jpgОдеська національна наукова бібліотека постійно сприяє популяризації медіаграмотності
 та проводить цікаві заходи для своїх користувачів.

З 25 травня по 2 червня 2021 р. відділом міжнародних проєктів ОННБ при підтримці партнерів – Гете-Інституту в Києві та БФ «Баварського Дому, Одеса» була організована виставка «Data CTRL Centre – віднови контроль за своїми даними!». 
Це глобальний проєкт, який спрямований на популяризацію медіаграмотності та захисту персональних даних в Інтернеті. Подібні виставки відбувалися за кураторства партнера проєкту Tactical Tech у Лондоні, Берліні, Сан-Франциско, Сінгапурі та Нью-Йорку.
Виставка викликала величезну зацікавленість відвідувачів. За допомогою інтернет технологій вони навчалися як обійти всі негаразди, які очікують необачних користувачів.
У рамках виставки відбувся безкоштовний онлайн-тренінг «Кібербезбека - мийте руки перед їжею!» від Сергія Забеліна. Сергій Забелін знає про безпеку в Інтернеті не з чуток: багаторічний досвід і успішні проєкти як директора з інформаційної безпеки в таких компаніях, як "Нова пошта", "Укртелеком", "Vodafone".
Основні теми  тренінгу:
Навіщо заморачуватися з паролями?
Шифрування даних - це для параноїків?
Ліві нікнейми і що пам 'ятає Інтернет.
Чистити кошик, навіщо?
Як захистити себе від шахраїв, налаштувати правильно свої телефони та комп'ютери?
На прохання учасників ми записали цю зустріч з Сергієм Забеліним.
За цим посиланням ви можете переглянути відеозапис та поділитися ним з друзями:

 

Створено: 24.01.2023
Оновлено: 27.01.2023
Переглядів: 587
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.