Книжкові новинки видавництва «Мистецтво»

188797749_1699686176886009_3899895646173692271_n.jpg img_9448.jpg img_20210520_101252_1.jpg img_20210523_120812_1.jpg

ХХІІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» порадувала нас очікуваною подією: 21 травня у відділі мистецтв ОННБ відбулася презентація нових видань Державного спеціалізованого видавництва «Мистецтво».

img_20210520_103401-1.jpg

Бібліотеку та видавництво поєднують багаторічні творчі зв'язки. Це і постійна участь фахівців видавництва в роботі Всеукраїнського книжкового форуму (найперше, головного редактора, заслуженого працівника культури України Н.Д. Прибєги), й такі важливі спільні видавничі проєкти, як «Старая Одесса. Забытые страницы» О.М. Дерібаса (2005) та науковий каталог «Старовинна гравюра у фондах Одеської національної наукової бібліотеки» (2018).

Стало доброю традицією книжкового форуму щороку знайомити широке коло шанувальників з яскравими, оригінальними проектами видавництва. Цього року у зв'язку з умовами карантину, щоб задовольнити усіх бажаючих, презентація проходила в декілька етапів для невеликих груп.

bez-imeni-1.jpg

Презентувалися наступні видання:

Леся Українка на театральній сцені (1899–2020) / кол. авт. — 143 с. : іл.

Видання подає бібліографічний літопис вистав, здійснених за драматичними творами Лесі Українки на українській та світовій драматичній, оперній і балетній сценах від першої постановки до останніх прем’єр сьогодення. Враховано також вистави про Лесю Українку.

Довідник адресовано мистецтвознавцям, режисерам, акторам, сценографам, завідувачам  літературних частин театрів, викладачам і студентам мистецьких вузів, усім, хто вивчає українську культуру.

Мазепина Атлантида. Творча спадщина доби 1687–1709 рр. / упоряд. Сергій Павленко.— 503 с. : іл.

Доба правління гетьмана Івана Мазепи (1687–1709) була насичена не тільки військовими походами, розвитком господарського й церковного будівництва, але й подіями культурного життя. Це був час розбудови релігійних, мистецьких, освітніх осередків, появи низки поетичних, прозових, філософських творів. У книжці подано опубліковані раніше та віднайдені в архівах, музеях, бібліотеках Варшави, Санкт-Петербурга, Києва, Львова, Харкова,Чернігова зразки друкованих віршів, панегіриків, оповідань, драм, студій літераторів і церковних діячів Гетьманщини. Творча спадщина доби гетьмана І. Мазепи включає у себе також  великий пласт доробків граверів і художників.

Видання буде корисним як для літературознавців, істориків, письменників, так і для культурологів, працівників музеїв, студентів, усіх, хто цікавиться епохою кінця ХVІІ — початку ХVІІІ століть.

Вовк Л. Лицарі козацької доби / Людмила Вовк. —143 с. : іл.

У видання включено поезії та оповідки про лицарів козацької доби — Байду Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Івана Богуна, Івана Мазепу, Пилипа Орлика та Антіна Головатого. Людмила Вовк, одеситка, членкиня Спілки письменників України, творчо інтерпретує у с воїх віршах і прозових творах військові і дипломатичні подвиги козаків, підносить на високий щабель їх служіння українському народу та рідній землі.

Літературні твори Людмили Вовк зацікавлять широке коло читачів, як старшого покоління, так і молодь.

Лягущенко, А. Український театр. Видатні діячі та менеджмент / Андрій Лягущенко — 431 с. : іл.

Книжку присвячено видатним діячам українського театру. Вперше в вітчизняному театрознавстві в широкому контексті суспільно-культурної ситуації розглядається менеджерська діяльність Івана Штейна, Людвіга Млотковського, Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Івана Мар’яненка, Леся Курбаса, Гната Юри, Василя Василька. Розглянуто історичний процес формування та розвитку моделі сценічного колективу, яка залишається  актуальною й до сьогодні. Проаналізовано багаторівневі стосунки українського театру із владою і процес становлення державного менеджменту в галузі мистецтва.

Видання розраховане на практиків та теоретиків театру, а також на усіх тих, хто цікавиться історією українського театру, культури й мистецтва.

 

Створено: 23.05.2021
Оновлено: 24.05.2021
Переглядів: 439
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.