← Конкурс. Номінаційний список 2021 (за травень 2021 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Мазепина Атлантида. Творча спадщина доби 1687–1709 рр. / Упоряд. Сергій Павленко. — Київ : Мистецтво, 2021. — 503 с. : іл.

Анотація

Доба правління гетьмана Івана Мазепи (1687–1709) була насичена не тільки військовими походами, реалізацією проєктів господарського й церковного будівництва, а також і подіями культурного життя. Це був час розбудови релігійних, мистецьких, освітніх осередків, появи низки поетичних, прозових, філософських творів. У запропонованій читачам книзі подано опубліковані раніше та віднайдені в архівах, музеях, бібліотеках Варшави, Санкт-Петербурга, Києва, Львова, Харкова,Чернігова зразки друкованих віршів, панегіриків, оповідань, драм, студій літераторів і церковних діячів Гетьманщини. Вони дають цілісну картину про злет творчого процесу тієї доби. І. Мазепа як поет і гетьман сприяв книгодрукуванню, народженню нових поезій, драм і поем. Його зустрічі з Д.Тупталом, С. Яворським, Д. Братковським, Л. Крщновичом, І. Орновським, І. Максимовичем та іншими діячами дали позитивний імпульс для їхніх нових письменницьких звершень.

Творча спадщина доби гетьмана І. Мазепи включає у себе також  великий пласт доробків граверів і художників.

Видання буде корисним як для літературознавців, істориків, письменників, так і для культурологів, працівників музеїв, студентів, усіх, хто цікавиться епохою кінця ХVІІ — початку ХVІІІ століть.