← Конкурс. Номінаційний список 2021 (за травень 2021 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Фольклор українців півночі Молдови : пісні та речитативи. Записали, упорядкували Надія Пастух та Ольга Харчишин. Нотні транскрипції Анни Черноус, Христини Попович. – Львів : Іститут народознавства НАН України, 2020. – 800 с. із іл.

Анотація

Це видання є першим в Україні дослідженням, що присвячене фольклорній культурі українців Молдови. До книги увійшло понад 600 зразків народних пісень та речитативів, записаних 2005-2009, 2016 рр. у 43 населених пунктах 10 районів півночі Молдови. Тексти творів подано з нотами. Основний корпус записів доповнюють три вступні аналітичні розвідки та супутні матеріали в додатках (коментарі, примітки, покажчики, словник та ін.). У дослідженні виявлено генетичну єдність і спільні риси фольклору українців Молдови із загальнонаціональною українською традицією, передусім її буковинською та подільською складовими. Також відображено іноетнічні нашарування, які постали упродовж багатовікових контактів українців із молдованами та іншими народами, що проживають компактно на цій землі.

Призначено для фольклористів, етнологів, культурологів, працівників освіти та культури, а також широких кіл шанувальників народної пісні.