← Конкурс. Номінаційний список 2021 (за травень 2021 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Сенченко М. І. Від ери Гутенберга до ери Цукерберга…Переваги і недоліки сприйняття друкованого та електронного тексту. / Микола Іванович Сенченко, Оксана Миколаївна Сенченко. – Київ : Видавництво Ліра-К, 2021. – 128 с.

Анотація

Цифровізація усіх сфер життєдіяльності суспільства в XXI столітті принесла істотні зміни в практику і форми читання. Разом з традиційним читанням (з аркуша) виник і набув широкого поширення новий спосіб читання і сприйняття тексту, так званий цифровий формат читання (з екрану). Він міняє характер взаємодії читача з текстом, має певні переваги (соціальне читання) і недоліки (цифрова нерівність, фізіологічні особливості).

У книзі наведено різні точки зору учених на своєрідність читацької діяльності в різних форматах, ефективність сприйняття друкованого і електронного тексту; аналізуються і узагальнюються результати досліджень, що проводяться в багатьох країнах світу, по виявленню характерних рис, можливостей, ризиків і перспектив розвитку традиційного (з аркушів) і цифрового (з екранів) читання.