← Конкурс. Номінаційний список 2021 (за травень 2021 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Петрик А. М. Епоха великих надій : нариси історії міжвоєнної Литви (1918-1940) / А. М. Петрик. – Одеса-Рига-Торунь : Видавничий дім «Гельветика», Izdevnieciba «Baltija Publishing», Wydawnictwo Adam Marszalek, 2020. – 382 с.

Анотація

У книзі показані основні етапи становлення міжвоєнної Литовської Республіки, її злети і падіння. Докладно висвітлено найяскравіші сторінки Війни за незалежність і збройної боротьби за соборність литовських земель (1919–1923). Значну увагу приділено персональним портретам людей що творили багнетом і шаблею вільну Литву в рядах Війська Литовського і Союзу стрільців Литви, розбудовували національні збройні сили у повоєнні 1920–1930-ті рр.

Робота дає змогу познайомитися з усією палітрою надзвичайно насиченого і яскравого політичного життя Литовської держави тієї епохи. На сторінках праці постають живі образи «батьків – засновників» Республіки Й. Басанавічюса, А. Сметони, А. Вольдемараса, М. Слєжявічюса, Е. Галванаускаса та багатьох інших без кого не можливо уявити успіх «Литовського модерного проекту». Окреме місце займає питання україно-литовських взаємин. Якою була роль Литви у сприянні українському національному руху? Що поєднувало патріотичні сили обох народів? На ці та інші питання шукайте відповідь у книзі.

Книга розрахована на широке коло читачів, всіх тих хто цікавиться історією Східної і північно-східної Європи.