Подяка Одеському музею Голокосту

p90612-1111591-1.jpg img_20190611_150538.jpg img_20190611_150112.jpg

Щиро дякуємо Одеському музею Голокосту за добірку цінних видань, переданих для поповнення фонду нашої бібліотеки. Книги, у яких йдеться про історію окупації Одеси у 1941-1944 рр. та трагедію єврейського народу у ці страшні роки, містять документальні факти і свідчення очевидців та учасників подій. Видання підготовлені музеєм за роки своєї діяльності з 2009 року і надруковані за підтримки міжнародних організацій та небайдужих одеситів. Автором видавничих проектів та упорядником усіх видань є директор музею, спеціаліст із дослідження Голокосту на території румунської зони окупації України в роки Другої світової війни, кандидат філософських наук, заслужений працівник культури України Павло Юхимович Козленко. Книжкові дарунки для ОННБ передала заступник директора музею – Софія Давидівна Швець, яка під час зустрічі з генеральним директором бібліотеки Іриною Олександрівною Бірюковою розповіла про книговидавничі проекти Одеського музею Голокосту.

Запрошуємо дослідників, істориків, краєзнавців, студентів та усіх, кого цікавлять матеріали про окупацію Одеси, трагедію українських євреїв – жертв Голокосту та подвиг тих, кого називають Праведниками народів світу, ознайомитися з виданнями в Одеській національній науковій бібліотеці.

Інформаційний огляд видань

Книга «По другую сторону черты. Истории спасения» – це історії людей, врятованих під час Холокосту, і тих, хто їх рятував, тих, хто опинився по інший бік від зрадництва і жорстокості, тих, хто, ризикуючи власним життям і життям своїх рідних, рятував невинних, приречених на смерть людей лише за те, що вони були євреями.

У книзі «Одесса. Документы и свидетельства. 1941-1944» відтворено хронологію трагічних подій у житті нашого міста періоду окупації 1941-1944 рр. Ця книга майже не містить авторських коментарів, у ній – свідчення очевидців, документи з архівних фондів, бібліотек та інших соціальних інституцій.

Інформаційно-історичний довідник «География Катастрофы» – це унікальний масштабний проект, у якому вперше у повному обсязі будуть у хронологічному порядку зібрані і систематизовані історичні дані по кожному населеному пункту, із зазначенням усіх дат і місць злочинних акцій, здійснених румуно-німецькими фашистами проти єврейського населення на окупованих територіях у 1941-1944 рр. Автори проекту планують видати три частини довідника. У 2013 р. завершено роботу над першою частиною, яка містить матеріали про місця масових поховань і примусового утримання євреїв на територіях сучасних Одеської та Миколаївської областей України. Цінним інформативним додатком до видання є мапа Трансністрії (румунська зона окупації до якої входили частини Вінницької, Одеської, Миколаївської областей України та лівобережна частина Молдови) з маршрутами депортацій, позначками місць, де знаходилися гетто, табори смерті, вказано населенні пункти, де єврейське населення було повністю знищено.

«Герман Пынтя – торжество справедливости. Моё досье» видання, яке знайомить читачів з однією із найцікавіших і найзагадковіших постатей румунської адміністрації в Трансністрії Германом Пинтею, який був мером окупованої Одеси з жовтня 1941 р. по березень 1944 р. Чому саме він став мером Одеси, яка його роль у знищенні або рятівництві єврейського населення міста, чому його не розстріляли разом з маршалом Іоном Антонеску, губернатором Георге Алексіану та ін., або не засудили до довічного ув’язнення? Після Другої світової війни Германа Пинтю декілька разів судили, але виправдали, визнавши, що колишній примар Одеси не винен у військових злочинах. У першій частині збірки – спогади Германа Пинті в авторському тексті без коментарів та документи, у другій – фотоматеріали та архівні документи про діяльність румунської адміністрації в Одесі, до третьої частини увійшли фотоматеріали з альбому «Одесса.1941-1943». Книга стане важливим джерелом знань для дослідників періоду окупації нашого міста та краєзнавців.

Монографія «Экзистенциальные основания еврейских земледельческих колоний Балтского уезда Подольской губернии» висвітлює особливості існування єврейських землевласницьких колоній на території Балтського повіту Подільської губернії від початку їх виникнення у ХІХ ст. до їх знищення в епоху Голокосту.

Створено: 26.06.2019
Переглядів: 3095
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.