Відділ обслуговування користувачів

Контактна особа:

Зав. відділу: Буряченко Людмила Ігорівна

Тел.: +38 (048) 723-21-93

E-mail: viknaonnb@ukr.net 

Зміст роботи

Відділ є самостійним структурним підрозділом ОННБ, що забезпечує розкриття фонду шляхом надання безпосереднього доступу до інформаційних ресурсів для індивідуальних і колективних абонентів.

Структура відділу

Сектор читальних залів (СЧЗ)

Основною складовою частиною відділу обслуговування є сектор читальних залів (СЧЗ). Обслуговування користувачів СЧЗ здійснюється на основі універсального фонду відділу зберігання та наукового вивчення фондів та підсобного фонду читального залу, який складається з документів підвищеного попиту. Каталог книг підсобного фонду знаходиться в аван-залі. Це, насамперед, нові довідники, підручники для вищих навчальних закладів усіх рівнів, монографії з актуальних проблем науки та виробництва українською та російською мовами.

Обслуговування користувачів в головному читальному залі  диференційоване і виконується двома кафедрами видачі: кафедра №1 обслуговує наукових працівників, фахівців та інших користувачів, кафедра № 2 — студентів. У головному читальному залі 300 посадочних місць.

Сектор поточної і ретроспективної періодики

26 % фонду періодики ОННБ — це періодичні видання: газети та журнали ХVII- початку XXI сторіччя.
З 2002 р. Бібліотека одержує обов'язковий примірник видань України, в тому числі — періодичних.
Поточні видання останніх трьох років, а це близько 120 назв газет і 450 назв журналів, видань України, можна одержати в читальному залі поточної періодики. Загальний фонд залу — понад 3 тис. примірників газет і журналів. Доступ до фонду — відкритий. У залі поточної періодики налічується 14 посадочних місць. У читальному залі поточної періодики знаходиться тільки частина газет і журналів, одержуваних бібліотекою.

Інформацію про повний репертуар періодичних видань бібліотеки та місце їх знаходження можна одержати в залі каталогів довідково-інформаційного відділу.

Читальний зал відділу обслуговування бібліотеки

вул. Акад. Філатова, 1 (зупинка «Площа ім. Толбухіна», Люстдорфська дорога)
Тел.: +38 (048) 723-21-93

Читальний зал щороку обслуговує понад 2 тисячі користувачів, яким видає близько 200 тисяч документів. У читальному залі — 45 посадочних місць.

Замовлення користувачів виконуються на основі універсального фонду документів, обсяг якого сьогодні сягає 95 тисяч примірників книг, періодичних, інформаційних видань, стандартів.

Щороку фонд читального залу поповнюється на 1500-2000 примірників.

Поряд з обслуговуванням користувачів залу документами надаються також усні довідки та консультації з питань бібліотечно-бібліографічного пошуку інформації, з основ бібліотечно-бібліографічних знань.

До послуг читачів — довідково-інформаційний апарат на фонд читального залу: алфавітний та предметний каталоги на весь фонд та систематичний каталог на літературу з питань техніки. Читачі можуть одноразово записатись в читальному залі та мають право користуватися постійними читацькими квитками, виданими на Пастера, 13

Фонди

Інформаційне забезпечення користувачів в ОННБ здійснюється через систему універсальних, галузевих, спеціалізованих відділів, секторів та читальних залів:

  • відділ обслуговування (головний читальний зал, сектор періодики,, читальний зал за адресою вул. Акад. Філатова,1);
  • відділ рідкісних видань та рукописів;
  • відділ мистецтв;
  • відділ краєзнавства «Одесика»;
  • відділ зберігання архівного фонду;
  • відділ міжнародних проектів;
  • довідково-інформаційний відділ.

Відділ пропонує

Щоб одержати документи для роботи в головному читальному залі, користувачі можуть робити поточні та попередні замовлення, бронювати документи, необхідні для подальшої роботи: наукові працівники — на місяць, фахівці — на два тижні, студенти — на тиждень (детальніше див. правила користування).

Щорічно бібліотека обслуговує близько 50 тис. користувачів, яким видає майже 2 млн. примірників документів.

Правила користування

Правила запису

 

Створено: 21.02.2018
Останнє оновлення: 24.04.2018
Переглядів: 317© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.