ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ АРХІВНОГО ФОНДУ

Розташування:

65023, Одеса - 23, вул.

Пастера,13

Одеська національна наукова бібліотека

В.о. зав. відділу

Вовченко Надія Григорівна

Часи роботи:

Пн.-Пт. 9:00-17:30; Вихідний: суб.- нед.

Телефон:

тел. (048) 723-11-89

Загальна інформація

Відділ зберігання архівного фонду є самостійним структурним підрозділом бібліотеки.

Відділ виник в 30-ті роки XX ст., роки репресій, як відділ спеціального зберігання, або як ще його в народі називали “Спецхран”.

З за вісімдесят років діяльності в фонді відділу накопичився документальний матеріал хронікального, історичного та наукового характеру за період з 1830 р.

Документами архіву є: закінчені у поточному діловодстві документи на паперовій основі постійного та довгострокового (понад 10 р.) зберігання, створені структурними підрозділами бібліотеки; науково-технічна; кіно-, фотодокументи, створені бібліотекою або одержана нею на законних підставах література для службового користування за всіма галузями знань.

Широке коло документів, які відносяться до особового складу бібліотеки, дає можливість дослідникам знайти цінний матеріал про життя та діяльність відомих діячів науки та культури, меценатів, а також співробітників бібліотеки. Серед них: Де-Рібас М.Ф., Де-Рібас О.М., Спада А.Ф., Вугман І.Ф., Стуарт О.Ф., Толстой М.М., Маразлі Г.Г.

Цікавими архівними матеріалами є: листування бібліотеки з відомими політичними, громадськими діячами міста та країни, з бібліотеками світу, з різноманітними організаціями та підприємствами, з іноземними партнерами.

Відділ має право надавати юридичним особам та громадянам архівні довідки, копії, витяги, необхідні для задоволення їх прав і законних інтересів на підставі документів, що зберігаються в архіві.

Для роботи з документами архіву необхідно заповнити замовлення на видачу справ з архіву.

Наукові працівники відділу:

Вовченко Надія Григорівна (завідувач)

Праця: Від таємного – до сучасного : (з історії відділу зберігання архівного фонду) / Н.Г. Вовченко // Скарбниця культури, 1829-2014. – Одеса, 2014. – Вип. 4. – С. 101-122.

Створено: 02.12.2009
Останнє оновлення: 10.04.2019
Переглядів: 3095© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.