Мистецькі обрії: нові надходження літератури з мистецтва

Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі добірку видань, які поповнили відділ мистецтв нашої книгозбірні.

2-1.png 

1-2.jpg

Шевченківська енциклопедія. Образотворча спадщина / НАН України,     Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка; голова редкол. М. Г. Жулинський ; редкол.: М. П. Бондар, О. В. Боронь, С. А. Гальченко ; заг. ред. Олександр В. Боронь; наук. ред. М. Юр ; вступ. слово М. Г. Жулинський. – Київ : НАН України : Ліра-К, 2023. – 676 с. : іл.

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України до 200-річчя від дня народження великого поета і художника приурочив видання «Шевченківської енциклопедії» в 6 томах (2012–2015) – унікального дослідницького і довідкового проєкту, в якому аналітично відображено здобутки шевченкознавства за півтора століття. У персональній енциклопедії завдяки застосуванню традиційних і новітніх методик і стратегій проаналізовано всю літературну й образотворчу спадщину Тараса Шевченка, Оскільки наклад кожного тому лише 2000 примірників, а попит на це видання величезний, редакційна колегія ухвалила рішення здійснити передрук «Шевченківської енциклопедії» у вигляді окремих томів, кожен із яких становить певний тематичний блок. Вже випущено томи «Шевченківська енциклопедія. Літературні твори» (2016), «Шевченківська енциклопедія. Тарас Шевченко та його сучасники» (2021), «Шевченківська енциклопедія. Теорія літератури. Мова» (2021).

Вашій увазі пропонується видання, в якому наведено основну інформацію про майже всі відомі, в тому числі й не знайдені, твори живопису і графіки Т. Г. Шевченка, провідні жанри його образотворчої спадщини, її визначальні художні особливості. Узгоджено датування творів, скориговано їх назви, у разі принципових розбіжностей наведено кілька варіантів (у квадратних дужках – попередню або альтернативну назву). Виправлено помічені помилки і фактичні неточності. Доречно відзначити, що на цьогорічній XХІІІ Всеукраїнській виставці-форуму «Українська книга на Одещині» в стінах нашої книгозбірні відбулася презентація цього наукового видання.

3.png 

Юнгер М. Дж. Пікассо: живопис, що шокував світ / Майлз Дж. Юнгер ; пер. з англ. О. Татаренко. – Харків : Фабула : Ранок, 2019. – 448 с. : іл.

Книжка американського мистецтвознавця Майлза Юнгера – це розповідь про те, як юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та тріумфів, відчаю, кохання та марень в атмосфері богемного Монмартра – осердя паризького авангарду, розпусти, анархізму та злочинності. Саме там за драматичних обставин народився один із тих великих шедеврів, що докорінно змінили шляхи сучасного мистецтва. За версією впливової американської газети «The Christian Science Monitor», цю книгу визнано найкращим виданням 2018 р. у жанрі нон-фікшн.

4.png 

Гук Ф. Галерея пройдисвітів : історія мистецтва й арт-дилерів / Філіп Гук ; пер. з англ. Л. Базь, П. Білак; відп. ред. О. Плаксій. – Київ : ArtHuss, 2019. – 327 с. : іл.

Пропонуємо вашій увазі під незвичним кутом розглянути історію мистецтва, а саме через становлення професії артдилера, представники якої склали ціну безцінному та активно формують канони й визначають напрями розвитку мистецтва в різні епохи. У книзі Філіпа Гука «Галерея пройдисвітів» детально розкрито становлення професії артдилера від доби Відродження до сьогодення. Успішний артдилер має поєднувати в собі безліч якостей, як професійних – бути мистецтвознавцем, галеристом, колекціонером, іноді навіть художником, а разом з тим бути гарним психологом та мати природне відчуття смаку і витонченості. Для багатьох з них це не просто жага наживи, а можливість розкрити нове геніальне творіння чи ім’я для вічності.

5.png 

Лі Стен. Як малювати комікси / Стен Лі ; пер. Микита Янюк ; ред. : Олена Яценьо, Олена Лісевич ; худож. : Джек Кірбі, Джон (ст.) Роміта, Ніл Адамс. – Київ : Туос комікс, 2021. – 224 с. : іл.– (Спадок Стена Лі).

Книга Стена Лі «Як малювати комікси» неодмінно зацікавить усіх шанувальників всесвіту Marvel. Один із найвідоміших творців коміксів запрошує усіх бажаючих до своєї творчої лабораторії. Автор розповідає про свій досвід створення сучасних супергероїв: Людини-павука, Галка, Фантастичної четвірки, Людей Ікс та Залізної Людини. Він торкається всіх важливих аспектів: анатомії, перспективи дійства, рисунку, контуру, кольорів, створення персонажів і костюмів, матеріалів і приладдя, комп’ютерів, форматів файлів і програм та ін. Певні, що тут кожен знайде щось нове і неочікуване про своїх улюблених героїв та дізнається про можливості цього молодого але перспективного виду мистецтва.

6.png

Росс Е. Кіношно : графічна мандрівка світом кіно : [комікс] / Едвард Росс ; пер. Ірина Ніколайчук ; худож. Едвард Росс. – Київ : Рідна мова, 2019. – [200] с. : іл.– (Культура в коміксах).

Продовжуючи тему коміксів, пропонуємо вам дещо незвичну мандрівку в історію кінематографу. У книжці «Кіношно» художник Едвард Росс використав формат коміксу, щоб підняти завісу магії й техніки, з яких створюються наші улюблені фільми.

Досліджуючи все – від цензури до декорацій – Росс виводить на світло фільми і фільмотворців, які дають життя цьому провокативному й вигадливому різновиду комунікації: від піонерів раннього кінематографу до інноваторів, що експериментують із формою кіно сьогодні, від «Прибуття потяга на вокзал Ла-Сьота» (1896, режисери брати Люм’єр) до «Інтерстеллар» (2014, режисер Крістофер Нолан).

Тож чекаємо вас у відділі мистецтв ОННБ, де кожен знайде свою особливу книгу, з якою легше подолати осінню депресію та буремні події сьогодення.

Створено: 07.11.2023
Оновлено: 06.11.2023
Переглядів: 1384
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.