Презентація науково-популярного видання «Історія Волині»

01.jpeg

10 червня 2023 рпід час ХХІІІ Всеукраїнської виставки форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація науково-популярного видання «Історія Волині» (Суми : Університетська книга, 2023).

До презентації онлайн та наживо долучилися: декан факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету ім. Лесі Українки, професор Ярослав ЯРОШ, директор із розвитку видавничого дому «Гельветика», доктор юридичних наук Катерина ГОЛОВКО, доктор історичних наук, професор кафедри історії України ОНУ ім. І. І. Мечникова Олександр МУЗИЧКО, керівник авторського колективу і науковий редактор видання,  кандидат історичних наук, професор кафедри історії України та археології Волинського національного університету ім. Лесі Українки Микола КУЧЕРЕПА та авторський колектив. Модератором презентації була провідний бібліотекар відділу краєзнавства «Одесика» ОННБ Вероніка СТЯГАЙЛО.

«Історія Волині» — стала першим за роки незалежності України виданням про Волинь такого типу. Книга — підсумок праці колективу із 32 науковців факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету ім. Лесі Українки, деяких інших установ. Дуже важливо, що науковцям вдалося уникнути однобічності в судженнях і висновках та обʼєктивно відтворити важливі аспекти.

У центрі уваги авторів «Історії Волині» – політичні події, суспільні рухи, економічне життя, розвиток освіти й мистецтва, культурні звʼязки. Червоною ниткою через всю книгу проходить ідея боротьби волинян за українську державність у часи входження краю до складу інших країн. Особливо бурхливим та трагічним в історії Волині було ХХ століття, упродовж якого вона належала до шести дуже різних державних утворень. У контексті політичних змін авторами висвітлено внесок волинян у зміцненні української державності, розвиток науки та культури у період незалежності. Актуальність видання засвідчує наявність матеріалу про сучасні, «живі» та болючі для кожного українця, події – відстоювання територіальної цілісності України під час повномасштабної російської агресії.

Структура видання «Історія Волині» (а це — вступ, одинадцять розділів, висновки, список рекомендованої літератури, іменний та географічний покажчики) дала змогу окреслити головні віхи історичного, соціально-економічного, суспільно-політичного. культурного розвитку, забезпечила комплексну реконструкцію основних явищ і процесів, що відбувалися на Волині від найдавніших часів до сьогодення. Висвітлення порушених проблем ґрунтується на оригінальній джерельній базі: до наукового обігу авторами було введено великий масив документів та матеріалів. Окрім цього, у виданні є велика кількість ілюстративного матеріалу: репродукції гравюр, ікон, давніх портретів, картин, архівних і сучасних фотографій.

Учасники презентації акцентували увагу на важливості історичних досліджень та популяризації історії в часи російсько-української війни. У цьому контексті  поява «Історії Волині» видається надзвичайно своєчасною. Про це також свідчить і те, що видання було відзначене членами журі конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2023» та стало переможцем у номінації «Історична спадщина».

Запрошуємо користувачів ознайомитися з цим пізнавальним і цікавим виданням!


Створено: 12.06.2023
Переглядів: 1562




© 2025 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.