Пам’яті Леоніда Макаровича Кравчука

1.jpg

На 31 році незалежності, під час війни з Росією, Україна ховатиме свого першого Президента. Нелегко бути першим, але він зробив величезний внесок у становлення нашої держави. Його шлях від компартійного ідеолога, борця з «українським буржуазним націоналізмом» до українського державника був непростим і він пройшов його не з кон'юнктурних мотивів, а внаслідок особистого переосмислення історії України. За час президентства Леоніда Кравчука було затверджено головні українські символи: Герб, Прапор і Гімн України, сформовано Збройні сили України, а незалежність України визнав увесь світ. Леонід Кравчук послідовно захищав українську мову та підтримував незалежну від Москви українську церкву.

Він був видатним політиком, в народі його звали хитрим Лисом, якому вдається пройти «поміж крапельками дощу».

А найулюбленішим заняттям Леоніда Макаровича на дозвіллі було читання книжок.

В історії нашої книгозбірні знакова подія відбулася 19 жовтня 2019 року. Того погожого осіннього дня Леонід Кравчук завітав до бібліотеки на відкриття «Гендерних студій». Перший Президент був бадьорий та в доброму гуморі.

Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова ознайомила високого гостя з бібліотекою,  розповіла про завдання та перспективи найстарішої публічної книгозбірні України.

У відділі рідкісних видань та рукописів першого Президента, Героя України, який з 1997 року очолював Українську раду миру (УРМ), численні учасники та гості «Гендерних студій» зустріли оплесками. Присутніх привітала голова Одеської обласної Ради миру Таміла Афанасьєва.

imgp1484.jpg 4.jpg

До слова був запрошений Леонід Макарович, який прибув до Бібліотеки з дарунками - книгами свого авторства «Перший про Владу» та «На перехрестях української історії».

Як зазначив Кравчук, його книга «На перехрестях української історії» буде особливо цікавою для молоді, яка не знає, як жилося при СРСР. Саме тому опис історичних подій супроводжується численними документами та ілюстраціями предметів, які були атрибутами тодішнього життя – починаючи від жовтенятських зірочок та студентських залікових книжок до повсякденного одягу й такої поширеної у побуті речі, як авоська.

«Цю книгу треба читати разом із попередньою - «Перший про владу». У цих книгах приділено комплексну увагу політиці і владі України, описано ребуси цієї влади, які впливали на життя людей. На жаль, влада не змогла зробити так, щоб українці почувалися щасливими й задоволеними», – сказав екс-президент.

Леонід Макарович Кравчук відповів на численні запитання та залишив запис у Книзі почесних відвідувачів ОННБ. Перший Президент також підписав свої книги для бібліотеки та люб’язно погодився на фотосесію з учасниками «Гендерних студій».

foto2.jpg img_3948.jpg 5.jpg

А наприкінці зустрічі Леонід Кравчук підсумував: «Я зробив для України все, щоб вона стала державою. Я через демократію, через Всеукраїнський референдум, через налагодження стосунків у Європі, у світі, і в тому числі з нашим непростим сусідом - Росією робив усе, щоб Україна стала, і була, і буде - тепер я можу це сказати - незалежною державою. Це реальне досягнення. І це ніхто від мене не може забрати».

Дякуємо, Леоніде Макаровичу, за Вашу державницьку мудрість і патріотизм. Вічна шана і пам’ять першому Президенту Незалежної України!

Створено: 11.05.2022
Оновлено: 13.05.2022
Переглядів: 358
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.