«Вiчно живий Мольєр»

1-1.jpg

У відділі мистецтв ОННБ відкрито книжково-ілюстративну виставку до 400-річчя від дня народження класика французькоï драматургіï Жана Батіста Мольєра (1622–1673).    

2-1.jpg 3-1.jpg

Видатний французький комедіограф Жан-Батіст Поклен, всесвітньо відомий під ім'ям Мольєра, – найталановитійший і найуніверсальнійший серед сучасників за творчою манерою, стилем і мовою. Він став творцем величезної галереï соціальних і психологічних образів своєї епохи. Мольєр не тільки був центром усього театрального життя Франціï, але й визначив шляхи подальшого розвитку драматичного мистецтва, вплинув на багато поколінь драматургів різних країн.      

4-1.jpg 5-1.jpg 6-1.jpg

У фонді ОННБ чимало творів Мольєра у вітчизняних перекладах ХІХ–ХХ ст., а також різними європейськими мовами. В експозиції представлені рідкісні ілюстровані видання, присвячені творчості драматурга, матеріали про спектаклі видатних театрів світу.

7-1.jpg 8-2.jpg 9-1.jpg

П'єси Мольєра йшли також на сцені Одеського академічного украïнського музично-драматичного театру ім. В. Василька. В архіві відділу мистецтв ОННБ збереглися програми вистав, які теж пропонуються до уваги користувачів.

10-1.jpg 11-1.jpg 12-1.jpg

13-1.jpg

Список літератури

Створено: 17.01.2022
Переглядів: 1582
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.