«Проєкти Українського інституту національної пам’яті з деконструкції імперських міфів»: зустріч із Сергієм Гуцалюком до Дня Соборності України

01.jpg

20 січня 2022 року відбулася творча зустріч із Сергієм Борисовичем Гуцалюком, громадським діячем, істориком, керівником Південного міжрегіонального відділення реалізації політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті.

02.jpg

Учасників заходу привітала Ірина Олександрівна Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України.

Вона подякувала команді Південного міжрегіонального відділення реалізації політики національної пам’яті УІНП за велику роботу і цікаві проєкти, спрямовані на відновлення і збереження національної пам’яті українського народу і висловила надію на продовження успішної співпраці на благо спільних інтересів у галузі науки і культури України.

03.jpg

Сергій Борисович Гуцалюк презентував проєкти УІНП у сфері деколонізації української історії, що покликані деконструювати історичні міфи та стереотипні уявлення, сформовані імперською і радянською пропагандою.

Було продемонстровано краєзнавчі анімаційні ролики, в яких висвітлюються маловідомі сторінки минулого Південної України.

04.jpg 05.jpg 06.jpg

Під час заходу експонувалася книжкова виставка «Соборність України: єдність як запорука сили», на якій було представлено сучасні видання з історії українського державотворення і напрацювання вітчизняної історіографії в дослідженні перебігу революційних подій в Україні 1917-1921 рр., зокрема значення Акту Злуки 22 січня 1919 р. й основні тенденції його вивчення.

07.jpg

В режимі ZOOM-конференції до заходу долучилися студенти та викладачі вишів Одеси, зокрема Одеського автомобільно-дорожнього фахового коледжу Національного університету «Одеська політехніка».

Створено: 25.01.2022
Переглядів: 1393
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.