80-річчя науково-бібліографічного відділу ОННБ

20 грудня 2012 р. в ОННБ відбувся захід, присвячений 80-річчю науково-бібліографічного відділу та 30-річчю від дня створення секції координації довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування бібліотек м. Одеси. Ювілярів привітали колеги з інших бібліотек Одеси, вчені, журналісти.

Витоки формування одеської школи бібліографії просліджуються вже з 40-х років ХІХ ст., коли з’явилися окремі бібліографічні праці М. Г. Попруженка, Л. М. Дерібаса, згодом М.Ф. і Б.М. Комарових та ін. Однак цілеспрямовану роботу зі створення бібліографічних посібників бібліотека розпочала 1932 року, після того, як у складі ОННБ імені М. Горького з’явився спеціалізований бібліографічний відділ. За вісім десятиліть ОННБ було підготовлено і видано близько 1500 назв бібліографічних посібників, частина з яких була виданнями, що продовжуються (про напрацювання бібліографів ОННБ та детальнішу інформацію про відділ дивіться на сайті бібліотеки - «Про бібліотеку», «Електронна бібліотека).

У вітальному слові заступник ген. директора з наукової роботи Ліна Арюпіна (на фото) наголосила на важливій ролі науково-бібліографічного відділу, відзначила помітний прогрес у розумінні суспільством значення бібліографії як галузі науки.

Інший чільний учасник засідання – завідувач науково-бібліографічного відділу ОННБ, заслужений працівник культури України Лариса Бур’ян повідала історію створення і досягнення бібліографічного відділу, який вона незмінно очолює з 1989 р. У електронній презентації були названі поіменно спеціалісти, які присвятили життя цій сфері наукової діяльності, і у різний час очолювали науково-бібліографічний відділ ОННБ ім. М. Горького: Саул Боровий, Емма Левіна, Марія Рапопорт, Стоян Купєнов, Анатолій Серпер, Микола Смирнов, Марія Пчелінцева, Валентина Гопак, Юрій Борік, Сара Вортман. Це й плеяда науковців, чия діяльність припадає на 1950-1980-і рр., і хто безпосередньо вплинув на професійне становлення багатьох нині працюючих бібліографів – Віра Єфимова, Людмила Лихачова, Юлій Новіков, а також Олександр Кордаш, Парасковія Фінкельберг, Лідія Котова, Любов Лялікова, Георгій Каширін, Всеволод Конський, Надія Бєлявська. Науково-бібліографічний відділ ОННБ ім. М. Горького правомірно вважають «кузнею кадрів бібліографії» м. Одеси.

Нині під керівництвом Лариси Бур’ян цю справу продовжують працівники відділу – бібліографи Інна Рікун (зав. секції координації довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування бібліотек м. Одеси), Ольга Кушнір, Олена Нунєс, Інна Бабушкіна, Тетяна Іванова та Тетяна Тющенко.

Принагідно відзначимо, що цей рік для секції координації довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування бібліотек м. Одеси теж ювілейний – 30-річчя від дня заснування.

 Лариса Бур’ян

Електронна презентація історії науково-бібліографічного відділу ОННБ ім. М. Горького

Відзначення 80-річчя створення бібліографічного відділу ОННБ відбулося в невимушеній, теплій атмосфері, без офіціозу, але з виявами професійної солідарності та людської симпатії людей, пов’язаних між собою багаторічною співпрацею.

Привітати ювілярів прийшли співробітники «Горьківки» та бібліотек міста, серед яких, до речі, чимало таких, що свого часу пройшли фахову школу у стінах ОННБ – завідуючі відділами Тетяна Щурова (відділ мистецтв), Галина Устюжаніна (науково-методичний), Наталя Майданюк (редакційний). Остання передала щирі вітання від колишнього завідувача редакційного відділу, відомого науковця, заслуженого діяча мистецтв України Григорія Зленка, який у своєму зверненні наголосив на існуванні одеської школи бібліографії.

Привітали бібліографів ОННБ із значною подією колеги бібліотеки Одеського державного медичного університету, Наукової бібліотеки ОНУ ім. І.І. Мечникова, наукової бібліотеки Національного університету «Одеської юридичної академії» та Одеської національної академії харчових технологій, ЦМБС для дітей та ЦМБ ім. І.Я. Франка.

Про вагу бібліографії як науки та здобутки працівників бібліотеки у цій царині йшлося у виступах д-ра мед. наук Костянтина Васильєва та д-ра фіз.-мат. наук Валентина Каретнікова (на фото внизу). Провідний вчений космічних досліджень Науково-дослідного інституту Одеської астрономічної обсерваторії відзначив вагомий внесок головного бібліографа Інни Рікун у справу популяризації досягнень вітчизняної науки, зокрема завдяки її активної участі у міжнародних конференціях та симпозіумах, присвячених темі дослідження космосу. Виступаючі наголошували на великій ролі біографічної літератури, яка стимулює науковий пошук.

Вітання від бібліографів ЦМБС для дітей м. Одеси та ОНУ ім. І.І. Мечникова

Сердечні вітання колег Національної академії харчових технологій та Центральної міської бібліотеки ім. І.Я. Франка

Дарунок бібліографів Наукової бібліотеки НУ «Одеської юридичної академії» – літопис 15-річної діяльності закладу

На фото: Тетяна Щурова, Наталя Майданюк і Галина Устюжаніна

Під час заходу

З експонатами виставки видань бібліографічного відділу ОННБ знайомить Інна Рікун

Світлина на пам’ять

Експонати виставкиСтворено: 21.12.2012
Переглядів: 2364
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.