До Дня Св. Миколая-Чудотворця. Анонс

З 16 по 26 грудня 2012 року в читальному залі ОННБ ім. М.Горького експонується книжково-ілюстративна виставка «Захисник мореплавців і покровитель благодійників», присвячена Дню Святителя Миколая.

Експозиція включає раритетні видання: 

Вознесенский А., Гусев О. Житие и чудеса Св. Николая Чудотворца и слава его в России. – СПб., 1899 (перевидання). - Див. в електрон. каталозі : http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/101/default

Жития Святыхъ. Ежедневное чтение для народа и для церковно–приходских школ. – СПб, 1891.

Жизнь и Чудеса Святителя Христова Николая Чудотворца. – О., 1892.

Жизнь и Чудеса Святителя Христова Николая Чудотворца. – О., 1894.

М.Ф. Паозерский. Русские Святые перед судом истории. – М., 1923.

М.Ф. Паозерский. Чудотворные иконы. – М., 1923., та ін.

Також представлені нові надходження з означеної тематики:

Л.С. Кукушкин. История православия История православия: в трех частях. – Х., 2010. - Див. в електрон. каталозі : 

http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/179592/default

Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться віровченням та історією православ'я. В ній розповідається про історію і віровчення однієї з найбільш давніх релігійних конфесій - православ'я від часу його виникнення і до наших днів. Книга багато ілюстрована.

Московчук Л.М. Українська духовна музика: Навчально-методичний комплекс для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та недільних шкіл. – Кам’янець – Подільській, 2010. – 704 с. – ілюстр. - Див. в електрон. каталозі : http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/176081/default

Книга робить екскурс в історію богослужбового співу, відомості про вітчизняних композиторів зокрема пісні та гімни присвячені Святому Миколаю в українській релігійній традиції.

Експозиція охоплює й інші видання, зокрема:

Кисаров И.В. Святой Николай Чудотворец: факты, предания, современность. – Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2012. – 384 с. – ил., DVD. - Святой Николай Чудотворец: факты. - Див. в електрон. каталозі : http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/233977/default

У книзі представлено сучасні знання про великого православного святого - Миколу, архієпископа Мирлікійського. Надаються історичні факти його земного життя; наводяться свідоцтва про велику кількість чудес та багато інших цікавинок. Книга розрахована на сучасного користувача - додається DVD-диск, що містить мультимедійную інформацію: слайд-шоу, фільми, молитви та фотографії.

В рамках експозиції презентується твір заслуженого художника України, члена НСХУ Миколи Прокопенка - «Янголи тримають колесо Всесвіту».


Створено: 11.12.2012
Переглядів: 2206
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.