Книжкові дарунки Націо­нальної бібліотеки Болгарії імені Святих Кирила і Ме­фодія Одеській національ­ній науковій бібліотеці

9 травня 2024 року, в День Європи,  в Національній бібліотеці Болгарії імені Святих Кирила і Мефодія, відкрився Куточок української літератури (Ukrainan Corner).  До його відкриття долучилася Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, подарувавши для Куточка українські книжки, які будуть включені до фондів Болгарської національної бібліотеки і стануть доступними для її користувачів.

Під час візиту Ірини Бірюкової до Національної бібліотеки Болгарії  імені Святих Кирила і Мефодія (Болгарія) відбулося підписання Меморандуму про співпрацю  між  Одеською національною науковою бібліотекою та Національною бібліотекою Болгарії імені Святих Кирила і Мефодія, який актуалізує напрями співпраці між двома установами.  В урочистій обстановці, у присутності представників дипломатичного корпусу країн-партнерів та активістів української національно-культурної спільноти Меморандум підписали генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова та генеральний директор Національної бібліотеки Болгарії професор Красіміра Александрова.

Національна бібліотека  Болгарії імені Святих Кирила і Мефодія, у відповідь, подарувала Одеській національній науковій бібліотеці добірку чудових книжок болгарською та англійською мовами, які збагатили фонди нашої книгозбірні, що налічують понад 5,5 млн видань, у т. ч. близько 9 тис. болгарською мовою.

01.jpg 

Подаровані видання:

Украйна: война и престъпления / състав. Светлана Бахчеванова (Пловдив, 2023).

До книги про війну в Україні, упорядником якої є С. Бахчеванова, увійшли роботи 93 фотожурналістів із 29 країн. Фотографії ілюструють їх розповіді  про особисті трагічні історії людей, що пережили російське вторгнення в Україні, вони також  свідчать про скоєні окупантами звірства. Часто фотохудожники, роботи яких включені у цю книгу, одними з перших потрапляли у звільнені населені пункти і на власні очі бачили нищівні руйнування, жертви серед мирного населення.

Книга містить 38 коротких публіцистичних нарисів та 366 кольорових і чорно-білих фотографій.

Дончев, Антон Николов. Време разделно [Електронен ресурс] : по случай 90 години от рождението на акад. Антон Дончев : роман / Антон Николов Дончев, Национална Библиотека «Св. св. Кирил и Методий»; Худож. Жана Костуркова (София, 2020).

З нагоди 142-ї річниці заснування, Національна бібліотека Болгарії імені Святих Кирила і Мефодія представляє спеціальне електронне видання роману А. Дончева «Час нарізно» 1964 року. Сувенірна коробка-макет, яка є копією першого видання роману, містить флешпам’ять із вигравіруваним підписом Антона Дончева та фотографію з автографом автора.

Електронне видання «Час нарізно» сприяє сучасному та майбутнім поколінням зрозуміти сенс життя, відчути велич героїв, заново відкрити «таємницю людини, свідомої внутрішньої свободи, безсмертної та незламної душі».

Thrace: the Golden Kingdoms: the complete guide to the Thracian civilization (London, 2023).

Це повний путівник по фракійській цивілізації. Вперше в одному великому виданні зібрано відомості про міста, повний список царів, гробниць, скарбів, героїв, богів, опис міфів та культів, військових походів, мови та культури, архітектури, моди і навіть татуювання. Альбом містить понад 300 чудових кольорових ілюстрацій, карти та графіку, що охоплюють усі аспекти цієї культури. Це найбільш повна та структурована колекція цієї стародавньої культури, перша у своєму роді.

Століттями землі Фракії були найнаселенішими та найбагатшими королівствами Європи. Фракійці були першими у світі золотарями, вони дали назву нашій частині світу, Європі, назвавши її Евросом, вони накопичили та закопали найбагатші золоті скарби того часу. Вони торгували з Далеким Сходом і навіть кинули виклик Римській імперії.

Путівник знайомить з історіями війн, завоювань і безцінних артефактів. З нього ви дізнаєтесь про те, хто створював перші у світі золоті вироби, хто очолював вторгнення до Британії, чи використовували стародавні фракійці нанотехнології, чи були ці люди нащадками грецьких богів, що сталося з найбагатшими королівствами Європи. Ви зможете  дослідити карти гробниць і скарбів, дізнатися, звідки походить назва Європа тощо. Про це та ще про багато інших цікавинок про давню фракійську культуру розповідає це видання.

15 години строим европейска България: 15 години Камара на строителите в България: фотоалбум / състав. Галя Герасимова, Ренета Николова (София, 2022).

Фотоальбом створено напередодні 15-ї річниці перебування Болгарії в складі Європейського Союзу. В ньому зібрано понад 170 фотографій важливих об’єктів столиці і країни в цілому. Представлено знакові будови, споруди  інфраструктури, оновлені бульвари, реконструйовані пам’ятки культури, новобудови і модернізовані дитячі  садки, облагороджені парки та зони відпочинку.

Гранитски, Иван.  Енергията на българския дух (София,2023).

Дамянов Маргарит. Чернофирнисова керамика от некропола на Аполония Понтика: типологическо и хронологическо изследване: по материали от обредните огнища, около 400-250 г. пр. Хр. (София, 2023).

Илиев, Кузман Илиев. България може сама: размисли за просветеното българолюбие.  2-е изд. (София, 2024).

Качулева Мария.  Между фактите и фразите: ямболски истории (Ямбол, 2023).

Социално и образователно включване на бежанците: сборник научни доклади от академичен форум, 24 октомври 2023 г. (София, 2023).

Книжки надійдуть до фонду Одеської національної наукової бібліотеки і будуть доступні для ознайомлення дослідникам, історикам, етнографам, культурологам, мистецтвознавцям та всім, хто цікавиться історією, культурною і духовною спадщиною Болгарії.

Запрошуємо всіх зацікавлених користувачів до ознайомлення
 з книгами Болгарії у читальних залах Одеської національної наукової бібліотеки

Інформацію підготовлено відділом наукового комплектування
та обліку документно-інформаційних ресурсів

Створено: 21.05.2024
Переглядів: 694
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.