Шевченківські читання 2024. Анонс

У березні 2024 року Україна відзначатиме 210 років від дня народження Тараса Шевченка. Нині  ця знаменна для кожного українця дата  припадає на часи історичного протистояння незалежної Української Держави відкритій збройній агресії рф. Наразі Шевченко – воїн і духовний символ боротьби  українців за свободу і незалежність, за наше сьогодення і майбутнє. Натхненне Слово нашого національного Пророка, його вірші, думки, заклики та заповіт сьогодні є надзвичайно актуальними.

«Саме зараз, під час війни за наші цінності та ідентичність, важливо належно вшанувати пам’ять про Тараса Шевченка – національного символу України. Адже саме за нашу культуру й історію, а також за вільне майбутнє так самовіддано борються всі українці», – зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

00.jpg

6 березня 2024 року о 12:00  у Музеї книги Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Пастера, 13) розпочнуть роботу традиційні  Шевченківські читання, присвячені 210-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Програма

«Шевченківські читання» – багаторічний соціокультурний проєкт Одеської національної наукової бібліотеки, започаткований  1999 року з нагоди відзначення 185-річчя від дня  народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Метою проєкту є багатоаспектне розкриття та популяризація духовної і творчої спадщини Тараса Шевченка. Читання також дієво привертають увагу суспільства до новітніх результатів досліджень   шевченкознавців Півдня України, в тому числі й фахівців ОННБ, у фонді якої зберігається понад 250 видань «Кобзаря» різних років, а також численні роботи літературознавців, істориків, краєзнавців, письменників України та закордоння. Традиційно участь у читаннях беруть представники органів влади, відомі науковці, письменники, журналісти, художники, артисти, бібліотечні працівники.

У рамках цьогорічних читань відбудуться:

- тематичні доповіді науковців, літераторів, краєзнавців, митців, які в своїх виступах розглянуть різноманітні аспекти сучасної інтерпретації творчого спадку Кобзаря – у площині історії, літератури, культури і мистецтва;

- презентація книжкових виставок з фонду ОННБ: «Одвічне слово Кобзаря»; «Ілюстратори “Кобзаря”»: до 125-річчя від дня народження Василя Седляра (1899–1937) та 100-річчя від дня народження Софії Караффи-Корбут (1924–1996)»;

- виставка однієї картини  «З Шевченкової криниці» (автор – народний художник України, член НСХУ Анатолій Кравченко);

- передача до фонду ОННБ видань вітчизняної шевченкіани:  «Музична Шевченкіана українських композиторів» (Київ, 2023); «Шевченківська енциклопедія. Теорія літератури. Мова» (Київ, 2021) від Валерія Махіна, підприємця, колекціонера, власника галереї «Underground»;

- музична композиція «Стань музикою, Слово: пісні на вірші Т.Г. Шевченка» у виконанні вихованців Одеської спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського.


Читання проходитимуть 6 березня 2024 року в змішаному (онлайн/офлайн) форматі. У разі повітряної тривоги бібліотекарі зорієнтують відвідувачів і допоможуть  дістатися укриття, яке розташоване на території бібліотеки.

Створено: 28.02.2024
Оновлено: 06.03.2024
Переглядів: 2413
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.