Патріотична година «Нескорені війною»: до 10-х роковин початку російського збройного вторгнення до України, (20.02.2014) і 2-ї річниці повномасштабного вторгнення (24.02.2022)

00.jpg

20 лютого 2014 року Російська Федерація розв’язала війну проти України. Тоді було вперше здійснено перетин державного кордону України через Керченську протоку. Це зафіксовано у Постанові Верховної Ради України “Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків»” від 21 квітня 2015 року № 337-VIII. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей.

До 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни з різною інтенсивністю бойових дій точилися на Сході нашої країни. Хоча протистояння гібридній агресії РФ  відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території України. Широкомасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року принесло війну на всю територію України. Повномасштабний напад пришвидшив консолідацію українського суспільства. Національна єдність стала основою успішного спротиву російському агресору. Український народ продемонстрував  світові приклади мужності, стійкості, сміливості та єдності перед жорстоким ворогом. Героїчний опір українців – це звитяжна боротьба за державну незалежність і свободу  українського народу. У цій війні Україна захищає свою національну ідентичність, культурні і духовні цінності, своє майбутнє як демократичної європейської країни.

foto-2.jpg foto-2a.jpg

22 лютого 2024 року, до 10-х роковин початку російського збройного вторгнення до України,  (20.02.2014) і 2-ї річниці повномасштабного вторгнення (24.02.2022) фахівці Одеської національної бібліотеки на базі Одеського ліцею «Приморський» провели патріотичну годину.

foto-3.jpg

У рамках заходу відбулась презентація книжкової виставки «Нескорені війною», яка містила матеріали, що розкривають передумови,  початок і перебіг російсько-української війни; окупацію Криму військами РФ; нову фазу активних бойових дій РФ проти України – повномасштабне вторгнення. Серед представлених видань – книжки, що  аналізують історичну тяглість національного спротиву українців, а також про сучасних захисників і захисниць України – військовослужбовців ЗСУ, добробатів, бійців територіальної оборони, волонтерів.

foto-4.jpg

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності, детально зупинилась на книжках відомих науковців-істориків, що розкривають історичний контекст, передумови і обумовленість нинішньої російської агресії: Ярослав Грицак  «Подолати минуле: глобальна історія України»; Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова «Кримський вузол»; Данило Яневський «За що воює Україна? Відомі історії нашої держави»; Володимир В’ятрович «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» та інші.

foto-5.jpg

Про книжки, присвячені героям України – звитяжним захисникам і захисницям ЗСУ; відважним волонтерам і активістам громадських об’єднань, що допомагають військовим, розповіла Наталя Броварська, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності.

foto-6.jpg

Короткий огляд сучасних публікацій періодичних видань 2022- 2023 рр. («Український історичний журнал», «Гілея: науковий вісник», «Політологічний вісник» та інші) за темою «Російсько-українська віна: сучасні та історичні контексти» зробила провідний бібліотекар сектору поточної і ретроспективної періодики – Тетяна Гюмюшлю.

foto-7.jpg foto-8.jpg foto-9.jpg

Зацікавленість з боку викладачів та учнів  ліцею викликали також видання про перебіг російсько-української війни після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та її жахливі наслідки, що постають зі зворушливих свідчень і спогадів військових та пересічних громадян, які пережили окупацію і облогу: Роман Зіненко «Війна, якої не було. Хроніка іловайської трагедії»; Артем Шевченко «Слов’янськ. Початок війни»;  Дар’я Бура, Олександр Красовський «Хроніка війни, 2014 - 2020»; Олександр Красовицький, Віктор Воронін «Хроніка війни 2014-2022. Перші пів року повномасштабної агресії» та інші.

Створено: 24.02.2024
Переглядів: 1158
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.