Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи

День рідної мови – це свято, що відзначається щорічно 21 лютого. Ідея свята полягає в підтримці, збереженні та розвитку мови, яка є рідною для кожного народу. Відзначаючи цей день, люди вшановують свою мову, вивчають її історію, важливість та внесок у культурний розвиток людства. Відзначення Дня рідної мови сприяє підтримці багатомовності, розумінню та повазі до різноманітних мов та культур.

Українська мова має особливе значення під час війни. Вона є не лише засобом комунікації, але й символом ідентичності, національної свідомості та солідарності.

Рідна мова виконує важливу функцію в обороні національної самосвідомості та боротьбі за свободу. Під час російської агресії проти України, українська мова стала інструментом об'єднання людей, що борються за спільну мету.

До Міжнародного дня рідної мови в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) підготовлено цикл заходів:

- «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи» – книжкова виставка;
- тематичне засідання мовно-літературного клубу «Дивослово».

На книжковій виставці представлені видання, в яких висвітлені такі аспекти, як історія мови, розвиток мови, важливість мови, її вплив на суспільство, а також мовна політика та збереження мови.

foto-1.jpg

Марусик Тарас  30 років незалежності: мовні акти, які змінюють Україну (Київ, 2021)

Книга є важливим дослідженням впливу мовної політики на розвиток України протягом першого тридцятиріччя її незалежності. Автор досліджує ключові моменти у формуванні мовної політики, зокрема законодавчі акти та реформи, що вплинули на статус та роль української мови в суспільстві. Книга аналізує важливі етапи у вирішенні мовних питань, відзначає досягнення та виклики на шляху до зміцнення мовної ідентичності та культурної самосвідомості в Україні. Автор розглядає ці питання на тлі загальних тенденцій в мовній політиці та міжнародному контексті, доповнюючи свій аналіз прикладами конкретних законодавчих ініціатив та їхніх наслідків для українського суспільства.

foto-2.jpg

Макарець Юлія   Статус і стан української мови в незалежній Україні: соціолінгвістичний вимір (Київ, 2019)

Книга є докладним аналізом сучасного стану української мови після отримання країною незалежності. Автор розглядає різноманітні аспекти, що впливають на статус та розвиток української мови, включаючи мовну політику, законодавство, освіту, медіа та культурні тенденції. Книга розкриває важливі виклики і перешкоди перед зміцненням статусу української мови як національної мови та розглядає шляхи подолання цих проблем. Результати дослідження надають читачеві глибоке розуміння сучасного стану української мови та пропонують перспективні шляхи для подальшого її розвитку і зміцнення.

foto-3.jpg

Островський В.І.  А українською кажуть так …  (Тернопіль, 2022)

Книга є цікавою енциклопедією української мови, яка присвячена різноманітним аспектам мовлення. Автор систематично досліджує українську мову, розкриваючи її особливості, уживання, фразеологію, а також різноманітні мовні курйози та цікавинки. Книга відзначається доступним стилем та цікавими прикладами, що робить її корисною як для широкого читацького загалу, так і для фахівців з мовознавства. Вона допомагає читачеві краще зрозуміти та оцінити різноманіття та багатство української мови.

foto-4.jpg

Книжкова виставка розрахована на широке коло користувачів. Книги з мовознавства можуть бути цікавими для будь-якої людини, яка цікавиться мовою, її походженням, структурою, етимологією, а також для тих, хто хоче покращити свої мовні навички та розуміння мови.

foto-5.jpg

21 лютого відбудеться тематичне засідання мовно-літературного клубу «Дивослово», присвячене Міжнародному дню рідної мови. Нагадуємо, що заняття проходять щосереди на безоплатній основі.

Створено: 20.02.2024
Переглядів: 1115
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.