Шаховий різдвяний фестиваль в ОННБ: подарунки всім та призи кращим гравцям

Недарма бібліотеку називають храмом науки. Сюди приходять не лише читати паперові та електронні книжки, тут ще й з азартом здобувають нові практичні знання, зокрема, роблять перші кроки у шахах. Цими вихідними величний головний читальний зал ОННБ перетворився на шаховий палац із особливим благоговійним ставленням до шахів. Варто відмітити, що участь у турнірі брали діти від чотирьох (!) до п’ятнадцяти років.

sh-o.jpg sh-4.jpg sh-10.jpg

Шаховий різдвяний фестиваль відкрила справжня шахова королева -  Наталя Жукова, дворазова чемпіонка Європи та олімпійська чемпіонка у складі збірної України з шахів. Діти були щасливі не лише робити спільні фото з нею біля різдвяної ялинки та величезних шахових фігур, але й спілкуватися з усією дитячою відвертістю. Приємно було чути, як молодші школярі під час неформального спілкування задавали фахові запитання міжнародному гросмейстеру Наталі Жуковій про нюанси її гри з відомими шахістами світу, дивуючи навіть власних батьків.

Одеситам властиво проводити інтелектуальне дозвілля за шахівницею у колі однодумців. На щастя, війна не перервала цю чудову традицію завдяки зусиллям ентузіастів- батьків юних спортсменів та тренерів Одеської міської федерації шахів. Підтвердженням тому був повний зал шахістів, готових завзято змагатися за перемогу, серед яких були навіть вихованці дитячих садочків. Шаховий турнір відбувався за регламентом: 7 турів, швейцарська система, відведений час гри для кожного учасника – до 15 хвилин.

sh-8.jpg sh-9.jpg sh-5.jpg
sh-3.jpg sh-11.jpg

Музиканти Військового оркестру 93-ї ОМБр "Холодний Яр" виконували патріотичні хіти, пританцювуючи. Діти підспівували їм і проводжали – оплесками. Саме у цей момент про війну нагадав сигнал повітряної тривоги; проте ракетна небезпека, на щастя, тривала недовго і турнір стартував вчасно. А спеціально для музикантів, які приїхали виступати до нас аж з Дніпропетровщини, було організовано ознайомлювальну екскурсію бібліотекою.

Важливо, що Шаховий різдвяний фестиваль, який відбувся 16 та 17 грудня 2023 року в головному читальному залі на Пастера, 13, – один із подібних традиційних заходів Родинного клубу дозвілля Одеської національної наукової бібліотеки, що відбуваються на постійній основі. Таким, власне, і є багаторічний партнерський проєкт бібліотеки «Хід конем» з Одеською міською федерацією шахів, адже зберігати сталість гарних традицій – одне із завдань бібліотеки, яка акумулює досвід поколінь. І особливо приємно бачити у стінах найстарішої бібліотеки країни юних інтелектуалів, які розбудовуватимуть нашу державу після перемоги над рашистами.

 

Вітаємо переможців Шахового різдвяного фестивалю-2023!

Головний турнир А1 від першого дорослого розряду та вище:

 1. Ойберман Михайло (КМС з шахів)
 2. Саакян Арам
 3. Мкртичан Андрій

 

Турнір А2 від третього та другого дорослого розряду

 1. Столяр Володимир
 2. Шихавцов Даніїл
 3. Дмитришин Костянтин

 

Турнір Б1 серед дівчат

 1. Маймескул Ольга
 2. Димітрієва Олександра
 3. Пуленко Тетяна

 

Турнір Б2 серед початківців

 1. Карпов Савелій
 2. Кулько-Шатохін Матвій
 3. Богачук Андрій

 

До зустрічі на шахових турнірах у наступному році!

Створено: 20.12.2023
Переглядів: 1069
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.