Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом (Синдромом набутого імунодефіциту) відзначається щорічно 1 грудня. Цей день присвячений підвищенню уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу, а також підтримці та популяризації заходів з профілактики, діагностики та лікування цього захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності людей про ризики інфікування ВІЛ та об’єднання зусиль на міжнародному рівні для боротьби з епідемією СНІДу. Це також час для вшанування тих, хто помер або постраждав від цього захворювання, і підтримки тих, хто живе з ВІЛ.

Під час Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проводяться освітні кампанії, благодійні заходи, конференції та інші заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми та підтримку людей, які живуть з ВІЛ.

СНІД (Синдром набутого імунодефіциту), викликаний вірусом ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), є серйозною глобальною проблемою, включаючи і Україну.

Україна має високий рівень розповсюдженості ВІЛ. За даними Організації Об'єднаних Націй, кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, є значною, а інфекція залишається важливою медичною та соціальною проблемою.

Україна активно працює над стратегіями профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД, включаючи відкрите надання інформації про захист від інфекції, використання презервативів та програми обміну шприців для людей, які вживають наркотики.

Боротьба зі СНІДом залишається актуальною під час війни та навіть може стати ще більш складною через умови конфлікту.

В умовах війни в країні загострилися гуманітарні проблеми, такі як брак доступу до медичних послуг, недостатність життєво важливих ресурсів та загальне погіршення умов життя. Під час воєнного конфлікту руйнуються медичні інфраструктури, відчувається брак медичного персоналу та ускладнення доступу до ліків. Це створює додаткові виклики у лікуванні та профілактиці СНІДу.

Умови війни роблять боротьбу зі СНІДом ще більш важливою, оскільки забезпечення безпеки та здоров'я населення є основоположними аспектами гуманітарної діяльності в умовах конфлікту.

В читальному залі (вул. Акад. Філатова,1) ОННБ до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом працівниками бібліотеки підготовлено книжкову виставку «Не дай СНІДу шансу».

1.jpg

Паліативна та хоспісна допомога  (Вінниця, 2017)

В книзі висвітлено сучасні підходи та кращий міжнародний і національний досвід надання паліативної та хоспісної  медичної допомоги інкурабельним хворим з онкологічними, серцево-судинними та іншими хронічними  неінфекційними захворюваннями а також пацієнтами у термінальних стадіях ВІЛ- інфекції /СНІД.

2.jpg

Зонтаг Сьюзен «Хвороба як метафора. СНІД та його метафори»  (Київ, 2012)

Авторка розвінчує міфи й говорить про справжній сенс хвороби, яка впродовж століть впливала на культуру людства. У книзі розглядаються метафори, пов’язані зі СНІДом, і показано правду, вільну від вини, сорому і страху.

3.jpg

Шатило В.Й. Основи медсестринської допомоги паліативним хворим з ВІЛ/СНІД – інфекцією  (Житомир, 2013)

У книжці стисло надано загальну характеристику ВІЛ/СНІД- інфекції, історію розвитку паліативної медицини. Приділено увагу питанням мед сестринського догляду за пацієнтами з ВІЛ/СНІД- інфекцією.

4.jpg

Сучасні технології організації протидії розповсюдженню ВІЛ/СНІДу та наркозалежності: роль первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини (Київ, 2015)

В посібнику висвітлено актуальні проблеми громадської охорони здоров’я – епідемії ВІЛ/СНІД - інфекції, яка досить становить серйозну загрозу для системи охорони здоров’я України.

5.jpg

На виставці представлені видання для широкого кола читачів, запрошуємо до перегляду!

Створено: 02.12.2023
Переглядів: 1143
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.