«Революція Гідності – шлях свободи»

foto-2.jpg

Цього року країна відзначатиме 10-річчя Революції гідності. 21 листопада 2013 р. у Києві розпочалися протестні виступі громадян проти відходу керівництва держави від євроінтеграційного вектору політики, корупції, свавілля силових структур. Їх кульмінацією стала Революція Гідності – нове випробування на нелегкому шляху до нашої незалежності. Згідно з Указом Президента України № 872/2014 від 13.11.2014 р., щороку 21 листопада відзначається День Гідності і Свободи як день вшанування громадянської мужності учасників подій, у яких відстоювалися права людини та європейське майбутнє України.

Революція Гідності розкрила можливості для суттєвих змін в Україні, включаючи процес декомунізації та розвиток громадянського суспільства. Революція також визначила подальші процеси трансформації посттоталітарного суспільства в демократичне. Цей період був відзначений численними громадськими ініціативами та волонтерським рухом, спрямованим на підтримку розбудови війська та захист держави.

foto-3.jpg

Для вшанування учасників Революції Гідності, пам’яті про загиблих у відстоюванні права українців на гідність та свободу, для донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про найважливіші події в Україні фахівці Одеської національної наукової бібліотеки підготували книжкову виставку «На захист демократичних цінностей: до 10-річчя від початку Революції Гідності (30.11.2013 – лютий 2014)», яка буде експонуватися 22-30 листопада в довідково-інформаційному відділі ОННБ. На виставці представлено документи із фондів ОННБ – наукові видання, фотоальбоми, мистецько-культурологічні проєкти, збірки есеїв, поезій.

Запрошуємо на огляд!

Створено: 22.11.2023
Переглядів: 1208
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.