«Дар від душі – ці щедрі грона»

Щороку, в другу неділю листопада, виноградарі та винороби України відзначають своє професійне свято – День виноградаря та винороба.

Клімат, наявність значної кількості лиманів та озер, на схилах яких зростає виноградна лоза високої якості, зробили південь України центром виноробства. А Одещина є тією перлиною, де народжуються нові якісні сорти, нові вишукані смаки та аромати винограду і вина.

Сьогодні виноградарство та виноробство, як і все сільське господарство України, значно ускладнене внаслідок російської агресії. Війна призвела до знищення виноградників та інфраструктури,  втрат робочої сили, та доступу до ринків збуту.

Однак фахівці-виноградарі продовжують свою діяльність, враховуючи усі ризики та виклики. Виноградарство під час війни залишається складною та ризикованою справою, і вимагає від виробників великої винахідливості та витримки для забезпечення виживання та стабільності своєї галузі.

До Дня виноградаря та винороба в читальному залі ОННБ ( вул. Акад. Філатова, 1) запрошуємо на виставку «Дар від душі – ці щедрі грона», де представлені книжкові та періодичні видання, розраховані на широке коло користувачів.

foto-1.jpg

Гель, І. М. - Історія розвитку виноградарства (Львів, 2016)

Книга представляє інформацію з розвитку виноградарства з прадавніх часів до сьогодення в різних куточках земної кулі. Матеріал систематизовано за схемою: давня історія виноградарства країни чи регіону, розвиток виноградарства і науки на сьогоднішньому етапі. Ілюстровано світлинами.

foto-2.jpg

Виноград, вино, здоров'я (Одеса, 2018)  

В книзі надано історичні матеріали щодо розвитку лікування виноградом та вином у світі та на теренах України, вплив винограду  та вина на культурні та соціальні аспекти  нашого життя.

foto-3-1.jpg

Бредбері, Рей. Кульбабове вино : повість  (Тернопіль, 2020)

Роман Рея Бредбері – це книга-шедевром наукової фантастики, яка поєднує в собі глибокі філософські роздуми автора, метафоричні образи та яскравий мовний стиль. Про що роман "Кульбабове вино"? Про життя. Про дитинство і старість. Про кульбаби, що нагадують сонце. Про пізнання світу і спогади. Про тепло і холод. Про сім'ю і дружбу. Про літо 1928-го року. Про невеличке містечко та його жителів. Про мрії. Про пошуки щастя. Про біль втрати. Про смерть. І знову - про життя...

foto-4.jpg

Виноградарство і виноробство. Вип. 57 (Одеса, 2020)

У збірнику висвітлено інноваційні, організаційні та методологічні аспекти сучасної науки про виноград і вино, визначено теоретичні основи та практичні рекомендації наукового забезпечення селекції та сортовивчення, результати вивчення нових перспективних сортів винограду, їх адаптації до несприятливих умов навколишнього середовища з метою підвищення урожайності і покращення якості виноградно-виноробної продукції.

Тож чекаємо вас в читальному залі ОННБ, де кожен матиме змогу ознайомилися з літературою, представленою на виставці.

foto-5.jpg

Створено: 12.11.2023
Переглядів: 1251
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.