Лекція «Доба Української національної революції 1917–1921 рр. на півдні України». Анонс

01.jpg

9 листопада 2023 р. о 13.00 у відділі краєзнавства «Одесика» Одеської національної наукової бібліотеки та у форматі ZOOM відбудеться четверта лекція доктора історичних наук Олександра Музичка з циклу лекцій «Український національний рух на півдні України від витоків до сьогодення: осередки, діячі, види діяльності» під назвою «Доба Української національної революції 1917 – 1921 рр. на півдні України».

У попередніх лекціях Олександр Музичко познайомив слухачів з основними поняттями, періодизацією українського національного руху на півдні України у ХІХ ст., романтичним та культурницьким етапами, процесом політизації кінця ХІХ – початку ХХ ст. Події цих періодів готували основу для найбільш переломних подій – Української революції 1917–1921 рр.

Тривалий час в історіографії панував погляд на Українську революцію як на процес, що випливав з подій у Києві та Львові. Проте, в останні десятиліття науковці значну увагу приділяють і периферійним центрам. Вивчення теми важливо в умовах нинішніх декомунізаційних та деколонізаційних процесів.

У четвертій лекції курсу буде висвітлено основні постаті Української революції, діяльність організацій, напрями соціальної активності на півдні України. На прикладі південноукраїнських подій лектор спробує відповісти на питання про взаємовплив загальноукраїнських та місцевих тенденцій в Українській революції.

Запрошуємо долучитися до лекції безпосередньо у відділі краєзнавства «Одесика» (вул. Пастера, 13, 2-й поверх), або у форматі ZOOM.

Створено: 09.11.2023
Переглядів: 1263
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.