Україна – Болгарія: розширення співробітництва

28 жовтня Одеську національну наукову бібліотеку відвідали болгарські колеги та партнери - директорка Національної бібліотеки святих Кирила і Мефодія (Республіка Болгарія) Красіміра Александрова, генеральний директор БТА (Болгарської Телеграфної Агенції) Кирил Валчев, письменник Йордан Єфтімов та активісти болгарської спільноти Одещини. Гості познайомилися з ключовими напрямками роботи бібліотеки в умовах воєнного стану, а також обговорили з генеральним директором ОННБ Іриною Бірюковою перспективні проєкти співпраці. Дякуємо болгарським колегам за надихаючий дружній візит і особисто Світлані Драгневій за сприяння в його організації!

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Пані Красіміра Александрова залишила на згадку запис у Книзі почесних гостей бібліотеки.

4.jpg 4-1.jpg

Спілкування з колегами продовжилось 29 жовтня на відкритті виставки "Євреї на болгарських землях" у Одеському міжнародному культурному центрі "Уніон".

Пані Красіміра Александрова провела огляд виставки, на якій представлені документальні свідчення про багатовікову історію євреїв Болгарії з фондів Наіональної бібліотеки.  Особливий акцент її виступу стосувався періоду Другої світової війни, коли зусиллями громадянського суспільства,  релігійних діячів, діячів культури та представників влади було врятовано понад 40 тисяч євреїв від депортації у концтабори.

На відкритті окрім болгарських гостей виступили Роман Шварцман, голова Одеської регіональної асоціації євреїв — колишніх в'язнів гетто і нацистських концтаборів та Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації – начальник управління культури, національностей та релігій.

5.jpg 6.jpg

На завершення презентації пані Красіміра Александрова передала генеральному директору ОННБ Ірині Бірюковій факсимільне видання рукопису XVI ст.

7.jpg

Також Ірина Бірюкова була запрошена Генеральним консулом Республіки Болгарія в Одесі Светославом Івановим на прийом у Генеральному консульстві Республіки Болгарія з нагоди відзначення Дня бессарабських болгар України.

Створено: 31.10.2023
Переглядів: 1375
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.