До Дня юриста

do-dnya-yurista.png

Юриспруденція – одна з найдавніших наук, яка бере свій початок зі Стародавнього Риму. Юристи того часу не мали спеціальних навчальних закладів. Найчастіше відомі юристи організовували навчання у себе дома. Звісно, що й кількість учнів за таких умов не могла бути великою. Знання, які вони отримували, були практичної якості.

Римські юристи були радниками посадових осіб, надавали їм консультації правового характеру, відповіді на юридичні питання, допомагали з укладанням договорів. Соціальний статус юриста того періоду був високий. Не змінився він і з плином часу. В сучасній Україні професія юриста не тільки поважна, але й дуже відповідальна. Вона потребує багаторічного навчання, відповідності вимогам професійної компетентності, досвідченості та людяності.

З 1997 року офіційно Указом Президента України запроваджений День юриста – професійне свято усіх служителів Закону, яке відзначається щороку 8 жовтня.

Одеська національна наукова бібліотека долучається до привітань усіх діючих та майбутніх правників. З цієї нагоди в довідково-інформаційному відділі експонуватиметься  книжкова виставка «Правова наука в умовах турбулентності: видання з юридичної науки та юридичної практики». На виставці представлена навчальна та спеціальна література, матеріали науково-практичних конференцій та правові журнали. Запрошуємо до огляду!

Створено: 05.10.2023
Переглядів: 1092
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.