В ОННБ відбулася презентація третьої книги про переможців конкурсу «ЛЮДИ ДЕЛА» 2013-2022 років - фахівців своєї справи Одещини різних сфер діяльності

59.jpg

11 серпня 2023 року в ОННБ на презентацію третього видання про лауреатів конкурсу «Люди дела», присвяченого 50-річчю виходу першого номера газети «Вечерняя Одеса» до ОННБ завітали лауреати різних років.

36.jpg 2.jpg
20.jpg 5.jpg

Місце для презентації книжки з розповідями про лауреатів конкурсу останнього десятиріччя було обрано не випадково: колектив Одеської національної наукової бібліотеки, її генеральний директор Ірина БІРЮКОВА та заступник генерального директора ОННБ з бібліотечної роботи Ольга БЄЛЬНИЦЬКА стали лауреатами почесного звання лауреатів конкурсу «Люди дела» у 2019 році.

108.jpg

Ірина БІРЮКОВА у вітальному слові знайшла найтепліші слова вдячності знаним газетярям «Вечерней Одессы» за роки плідної співпраці з ними та щиро привітала усіх шанованих лауреатів регіонального конкурсу, відзначених високим званням «людини діла».

6.jpg

23.jpg

У своєму виступі Лариса Бурчо, яка була редактором популярної газети «Вечерняя Одеса» впродовж 20 років, розповіла, що перший конкурс «Люди дела» проводив його ініціатор, Борис Федорович Деревянко. Другий відбувся 11 лютого 1998 року, через півроку після його трагічної загибелі, у залі Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного. Повний зал театру свідчив про глибоку пошану одеситів до Бориса Федоровича. Лариса БУРЧО наголосила, що містяни і досі не забувають про легендарного редактора: на честь нього відбуваються активності, присвячені його пам’яті, зокрема, заснований ним конкурс «Люди дела», друкується газета і, хоча Б.Ф. ДЕРЕВ’ЯНКО за життя не отримав звання Почесного громадянина міста Одеса, проте насправді він таким є у серцях одеситів.

3.jpg 24.jpg

Цю ж думку підтримала донька Бориса Федоровича, виступ якої у день 26-ї роковини трагічної загибелі батька зворушив присутніх. Алла Борисівна ДЕРЕВ’ЯНКО розповіла, що батько своє життя присвячував роботі і людей цінував за високі професійні якості. Присутні зустріли її оплесками, а після презентації – оточили увагою. Алла Борисівна подякувала музикантам за створення урочистої атмосфери, що підтримало її у цей важкий день. Дійсно, піднесену і дещо щемливу ноту заходу додали виступи піаніста та викладача Дмитра КУЦОВА та солісток Єви АЛЕКСАНДРОВОЇ, Валерії АЧКАСОВОЇ, Катерини МИХАЙЛОВОЇ, учениць класу Євгенії КУЛАНОВОЇ Одеського державного музичного ліцею імені професора П.С. Столярського.

41.jpg

Головний редактор газети«Вечерняя Одесса» Олег СУСЛОВ у своєму виступі подякував давнім колегам і лауреатам конкурсу та висловив надію побачити всіх на презентації четвертого видання «Люди дела» на 60-річчі газети. Він вручив свіжі випуски газети та екземпляри третьої книги конкурсу лауреатів «Люди дела» представникам провідних бібліотечних установ Одеси.

33.jpg 31.jpg

Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ, Почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, голова журі конкурсу «Люди дела» і лауреат цього конкурсу, член Наглядової Ради ОННБ, у своєму виступі наголосив на важливості освіти для майбутньої розбудови держави.

8.jpg 58.jpg

Павло ВІКТОР – народний вчитель України, уроками фізики якого захоплюється молодь в ютубі, наголосив на важливій місії освітян і четвертої влади та висловив сподівання, що діти скоро матимуть змогу повернутися до навчання у класах.

Присутні із захопленням слухали виступи лауреатів рейтингу «Люди дела» різних років: письменника Аркадія ХАСІНА, який подарував свою книжку «Никогда больше» ОННБ, голови Одеського астрономічного товариства Михайла РЯБОВА, що презентував астрономічний календар та кілька періодичних видань, а також хореографа-постановника, засновника і керівника Одеського міського хореографічного центру і ансамблю танцю «Дитинство» Єфима КОГАНА.

25.jpg


Зацікавленість учасників заходу викликала книжково-ілюстративна виставка, підготовлена фахівцями ОННБ і присвячена ініціатору конкурсу «Люди дела» Борису ДЕРЕВ’ЯНКУ та архівне відео газети «Вечерняя Одесса» різних років.

Створено: 13.08.2023
Оновлено: 14.08.2023
Переглядів: 1241
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.