Молодь будує світ

1.jpg

Міжнародний День молоді відзначається щорічно 12 серпня і був встановлений Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1999 році. Цей день призначений для вшанування молоді та підтримки їхнього внеску у суспільство, а також для підвищення уваги до проблем і потреб молоді в усьому світі.

Міжнародний День молоді є можливістю для молоді висловити свої погляди, ідеї та ініціативи. Він покликаний підкреслити важливість діалогу між поколіннями, підтримку молоді у розвитку їх потенціалу та сприяння їхньому активному участь у суспільному житті.

Цей день нагадує про важливість того, щоб дати молоді шанс впливати на майбутнє, створювати позитивні зміни та спільно будувати кращий світ.

Президент України Володимир Зеленський підписав у липні 2021 Указ №333/2021 і це свято вперше Україна відзначала разом з усім світом 12 серпня 2022 року. Мета - підтримка прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також підтримка ініціативи молодіжних організацій та рухів.

Цікаві факти про Міжнародний день молоді:

 Перший неофіційний день молоді відзначили 10 травня 1945 року. Ініціатором стала Всесвітня федерація демократичної молоді.

 Ідею святкування Дня молоді запропонували в 1991 році на першій сесії Світового молодіжного форуму системи ООН. Проте оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді відбулося аж через 6 років.

 Тематика святкування Дня молоді у світі змінюється щорічно. Так, у 2014 році свято було приурочене психічному здоров’ю, а темою 2022 була солідарність поколінь.

 День молоді — це свято 16% населення планети. Відповідно до останніх статистичних даних ООН, стільки молодих людей проживає на Землі сьогодні.

2.png

Тема  цього свята у 2023 році: «Зелені навички для молоді: на шляху до сталого світу».

Сьогодні світ розпочинає зелений перехід. Перехід до екологічно стійкого та сприятливого для клімату світу має вирішальне значення не лише для реагування на глобальну кліматичну кризу, але й для досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР). Успішний перехід до більш зеленого світу залежатиме від розвитку екологічних навичок у населення. Зелені навички – це «знання, здібності, цінності та ставлення, необхідні для життя, розвитку та підтримки сталого та ресурсоефективного суспільства».

До них належать технічні знання та навички, які дозволяють ефективно використовувати зелені технології та процеси в професійних умовах, а також навички, що базуються на низці знань, цінностей і ставлень, щоб сприяти прийняттю екологічно стійких рішень на роботі та в житті. Через їх міждисциплінарний характер суть екологічних навичок іноді виражається, частково, якщо не повністю, через інші пов’язані терміни, такі як «навички для майбутнього» та «навички для екологічних робочих місць». Хоча зелені навички актуальні для людей будь-якого віку, вони мають підвищену важливість для молодих людей, які можуть зробити свій внесок у зелений перехід протягом більш тривалого періоду часу.

Що ми знаємо про зелені навички для молоді?

-

Створено: 12.08.2023
Переглядів: 1279
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.